Sõna on venelastel: räägime kodakondsusest

10.09.2017 20:20
Nelli Teataja Foto: Delfi
Kommentaarid
0
Foto:

Tänavaküsitlus:

Anatoli, 66, pensionär:
Ei ole. Alguses seda mulle ei antud. Kuna käisin merel, töötasin laeval, siis polnud mul aega ja otsest vajadust eesti keelt ära õppida. Nüüd pole sel asjal enam suurt mõtet, kuna olen pensionil. Eesti kodakondsus muidugi ei segaks...

Pavel, 76, pensionär:
Netu, ei. Olen juba liiga vana, et eesti keel ära õppida ja kodakondsuse saamiseks vajalik eksam ära teha. Mul pole ka otseselt kunagi sellist vajadust olnud. Tehases, kus töötasin, olid ümberringi kõik venelased. Kuigi kes teab, võib-olla oleks Eesti kodakondsusest isegi mingit kasu.

Natalia, 37, müüja:
Ei. Ma ei ole seda võtnud. Mul pole võimalust eesti keelt õppida, kuna selle õppimine on tasuline. Minu teada maksab kursus keskmiselt 600-700 eurot. Oma töökohas ma ei teeni nii palju, et saaksin seda endale lubada.
Kui eesti keelt saaks tasuta õppida, siis muidugi läheksin - ja võtaksin endale Eesti kodakondsuse.

Lidia, 71, pensionär:
Ei ole. Olen küll siin sündinud, lapsed on siit, aga mulle ikkagi ei antud. Tahtsin põhjendatult kodakondsust saada ilma eksamit tegemata, öeldi, et eksamita ikkagi ei saa.
Eksamita pidid saama need, kes on sündinud hiljemalt aastal 1939, mina olen aga sündinud 1946. Kui ei taheta anda, siis pole vaja ka. Olen printsipiaalne, uhkus ei luba mul seda iga hinna eest paluma hakata. Töökoha jaoks omal ajal tegin väikese eesti keele eksami ära.German, 55, Maxima kärumees:
On. Sellest on kasu küll. Eesti kodakondsus on minu jaoks omamoodi uskumus. Tänu sellele sain kohe tööd. Ilma Eesti kodakondsuseta oleks tunduvalt raskem tööd leida.

Dmitri, 32, FIE:
On, juba ammu. Ei tea, kas sellest otseselt midagi kasu on. Võimalik, et on...
Eesti keele eksami tegin ära viisteist aastat tagasi, olin siis alles 17-aastane.

 

Vaadatud 864 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi