10 valusat tõde, mida sa pead endale tunnistama, et olla õnnelik

19.03.2020 11:30
Gerli Tiitus
Kommentaarid
0
Foto:

Kas sa mõtled endiselt, milline on tee õnneni, millest kõik ­räägivad? Siin on kümme punkti, milles võib peituda lahendus.

Alustuseks pead aga mõistma, et eluga ei anta kaasa kasutusjuhendit. Ei ole ühtegi raamatut, mis ütleb, kuidas on õige või vale käituda igas võimalikus olukorras. Kõik on liiga juhuslik, ootamatu ja vahel kohutavalt segadusseajav. Just siis, kui arvad, et kõik on selge, juhtub midagi uut ja keerab kõik senise pea peale. Kõik algab uuesti. Selle emotsionaalse mägiraudteega on võimalik hakkama saada, kui tunnistada endale paari karmi, kuid olulist tõsiasja.

• Sa ei pea end muutma, et maailmale sobida
Sul ei ole mingit kohustust sobituda sotsiaalse ühiskonna määratud raamidesse. Ei ole mingit kirjutatud reeglit, et sa peaks käituma ja välja nägema täpselt nagu kõik teised. Iseenda tegeliku olemuse omaks võtmine nõuab julgust. Kui sa sellega hakkama saad, siis see vabadus on magusam kui kõik siiani kogetu, ja sa ei suuda kunagi enam olla midagi muud kui täpselt see, kes sa oled.

• Sinu mugavustsoon hoiab sind tagasi
Kui sa soovid kasvada, areneda ja saavutada oma eesmärgid, siis pead sa ühel hetkel oma mugavustsoonist välja astuma. Mugavustsoon on rahustav ja muretu, kuid selles püsimine kaotab võimaluse areneda selleks, kes sa tegelikult olema pead. Kuidas peaks sinu elu paremaks muutuma, kui sa ei suuda võtta vastu otsust, et soovid midagi muuta.

• Ees ootab palju läbikukkumisi
Meeldib see sulle või mitte, edu saavutamine toimub läbi nurjumiste ja sellest õppimise. See on midagi, millega tuleb leppida – tee õnneni ei ole sile ja päikeseline. Selle asemel, et äparduste pärast masendusse sattuda, lase neil end inspireerida. Pööra need enda kasuks, tee neist olulised õppetunnid. Igal olukorral on lahendus ja helgem pool, avarda oma mõttemaailma ja leia see.

• Elu on ettearvamatu
See ei ole üllatus ja kuigi sa võid mõelda, et oled kõigeks valmis, siis tegelikult ei ole. Alati võib tulla midagi, mis sind üllatab, isegi ehmatab ja paneb su järele mõtlema kõikide seniste otsuste üle. Elu ei käi kunagi ette plaanitud rada. Selle asemel, et üritada kõike ette planeerida sea endale pikemaajalised eesmärgid. Nendeni jõudmine on lihtsam, kui sa ei keskendu ette määratud teekonnale, mida mööda sa arvad, et peaksid nendeni jõudma. Kui sa keskendud ringiga minekule, ei märka sa otseteid.

• Inimesed toovad pettumusi
Kahjuks on nii, et armastatud inimesed võivad tekitada olukordi, kus sa kaotad nende suhtes täielikult usalduse. See võib murda su südame ja teha sellest üle saamise äärmiselt keeruliseks. Parim, mis sa teha saad, on mitte seada teistele nii kõrgeid ootusi. Kõik ei armasta nii nagu sina, kõik ei hooli nii nagu sina ja kõik ei investeeri suhetesse nii nagu sina.

• Mitte miski siin ilmas ei ole püsiv
Võta seda kuidas soovid, miski pole igavene, ei armastus ega raskused. Kõik läheb mööda. Selle pärast õpi nautima iga südantsoojendavat hetke, iga inimest, kes toob su ellu rõõmu ja iga isikliku saavutust. Samuti siis, kui oled kogemas mõõna perioodi. Tuleta endale meelde, et ka see läheb mööda.

• Sul on kõik, mida sa vajad
Kui sa mõtled oma elu üle järele, mõtled universumi külgetõmbe seadusele, siis mõistad, et sul on kõik, mida sa väärid ja vajad. Kokkusattumusi ei ole olemas. Iga inimene sinu elus on tulnud sinu juurde põhjusega ja lahkunud sinu elust põhjusega. Lisaks on kõigel, mida sa läbi elad, anda sulle mõni väärtuslik õppetund. Sa pead neid vaid tunnistama ja õppust võtma.

• Sa ei saa sundida inimesi sind armastama
Sa ei pea kõikidele inimestele meeldima ja selles pole midagi halba. Kõik ei pea sinust vaimustuses olema. Sul on vaja vaid paari inimest, kes sind päriselt mõistavad ja toetavad. Kindlasti on inimesi, kes vihkavad ja kadestavad sinu edu. Ära lase sel ennast heidutada. Sel pole tähtsust, kui sul on inimesed, kes on õnnelikud, et sa neil olemas oled. Ainult nemad loevad.

• Kõik inimesed on rohkemal või vähemal määral segaduses
Elu on kõigi jaoks keeruline. Hea uudis on see, et sa ei ole oma segadusega üksi. Paljude inimeste puhul tundub, et neil on kõik selge ja korras, tegelikult ei ole. Kõigil on omad ebakindlused ja -täiused. Selle pärast ei olegi mõtet ennast teistega võrrelda. Tööta oma probleemidele lahenduste leidmise kallal ja keskendu iseenda heaolule. Mitte keegi ei tule ja ei too su probleemidele maagilist, lihtsat lahendust.

• Sa oled üksi
Elu karmim tõde on see, et sa sünnid siia ilma üksi ja sa sured üksi. Sa ei saa mitte kellegi peale mitte kunagi lõpuni kindel olla. Ainult sina saad olla enda päästja. Võta end kokku ja ole enda kangelane. Leia vajalik motivatsioon enda eesmärkide poole püüdlemiseks. Õnne tunne ei ole auhind – sa pead selle ise looma.Vaadatud 534 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi