2 Quick Starti juubelikontsert jäi lahjaks ja tuimaks

06.01.2019 11:25
Kristine Kaasonen
Kommentaarid
2
Foto:

20. detsembril pidas oma suurejoonelist lavajuubelit menuansambel 2 Quick Start. Lavalaudasid on bänd vallutanud juba 25 aastat. 2 Quick Start on eelkõige tuntud oma suurejoonelise live bändi poolest: laval on koos solist Pearu Paulusega vähemalt üheksaliikmeline bänd pluss taustalauljad ja -tantsijad.

Koosseisu poolest ei tehtud ka sel korral allahindlust: taustajõududeks olid raskekahurvägi Kaire Vilgats, Dagmar Oja ja Rolf Roosalu. Pluss veel kaks blondi tütarlast, kes pigem pakkusid silmailu kui taustahelisid.
Lisaks tavalisele live bändile oli kaasatud ka neljane pillikoosseis: kaks saksofoni, trompet ja klarnet. Tantsutüdrukud olid lavale kaasatud ainult mõneks lauluks. Ilmselgelt ei olnud tegemist professionaalsete kabaree-esinejatega. Tekkis ka küsimus, kas kõik tüdrukud on ikka täisealised.
Oma tähelennu on 2 Quick Start teinud just üheksakümnendatel ja eestlaste südamesse jäädavalt laulnud hitid „Kingitus“, „Neiu mustas kleidis“, „Nii kuum on tunne“ jpt. Mäletame selgelt 2 Quick Starti vabaõhukontserte, kus silmailu pakkuvatel tantsutüdrukutel oli  kanda oluline roll ja just seda ka praegune publik ootas. Üllatusena kõlas ka kaks täiesti uut laulu.

Saku Suurhall osutus liiga suureks
Paraku 2 Quick Start täismajale ei esinenud, saal oli praktiliselt pooltühi, eriti tekitas hämmastust, et isegi lava ees olev fännitsoon oli mannetult tühi.
Kogu kontsertetendust võib aga pidada lahjaks ja tuimaks – Saku Suurhall jäi menuansamblile sel korral liiga suureks. Kontserdi lõpus kuulsin enda kõrval arutavat paari, kes arvas, et bänd sobib vabaõhuüritusele õlleklaasi kõrvale, aga mitte Saku Suurhalli. Ilmselt pean selle seisukohaga nõustuma. Möödalaskmisi oli ka helikvaliteedis ja esitlus oli kuidagi „must“.  Publikut see kontsert kaasa tantsima ei haaranud.
Kontserdi ainukeseks ovatsiooniliseks hetkeks võib pidada külalisesineja Nublu etteastet, see oli ka ainuke kord, mil publik aplausiga veidi kõvemat lärmi tegi.
Üheks külalisesinejaks oli ka veel kutsutud eurolaulja Sahlene, kes esitas meie eurolaulu „Runaway“ omale väga tuttaval laval ja laulis sünnipäevalisega duetti „Neiu mustas kleidis“, pakkudes asendust Hedvig Hansonile.
Omapäraselt oli lahendatud kontserdi lõpuosa, kui bänd aplausiga tagasi kutsuti ja popurriina juba kõlanud laulud taas esitati. Siiski n-ö lisalood oli tavapärasest pikemalt ja seda siis popurrii arvelt.Vaadatud 1435 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ott

Mitte saal ei jäänud väikseks, vaid pileti hind oli soolane. Kesse ikka viitsib 25 aastat suvetuuridel vahitud bändi eest 40-70 kulli välja käia.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi