6 erinevat terassimööblit nii väiksele kui ka suurele pinnale

21.07.2022 10:30
Foto: Unsplash
Kommentaarid
0
Foto:

Me kõik armastame nendel kuumadel suvepäevadel terrassil grillida või seal õhtul sõpradega paar klaasi veini juua. Milline terassimööbel valida, kuidas terassi võimalikult praktiliselt kasutada ning stiilselt sisustada? Siin on 6 mööblieset, mis sobivad igale terrassile, olenemata selle suurusest.

Laud 

Kui sa oled enda terrassi sisustamas, on laud arvatavasti esimene asi, millele sa mõtled. Ning seda hea põhjusega - see on mööbliese, mis peaks igal terrassil seisma. Lauda valides hoia kindlasti meeles enda terrassi suurus ning mõtle läbi, kui mitut inimest see mahutama peaks. Väiksemate terrasside puhul saab alati valida pisema ümmarguse või ruudu kujulise laua - see ei pruugi kogu su suguvõsa enda ümber mahutada kuid see võimaldab siiski väiksemaid istumisi pidada. Kui sa omad aga suuremat terrassi ning sul on ka palju tuttavaid keda sa seal võõrustada soovid, otsusta pikliku laua kasuks.

 

Toolid 

Nüüd kui sul on terrassile laud valitud, on järgmine loogiline samm sinna ümber toolid muretseda. Lähtu siinkohal peamiselt enda laua suurusest. Kui su laud on pigem väiksema poolne ning mahutab nelja inimest, ei ole mõtet soetada rohkem toole. Täpselt nagu laudu, leidub ka aiatoole erineva kuju ja suurusega - vali parim lahendus just enda terrassi jaoks. 

 

Välidiivan 

Välidiivan on veel üks hea lahendus terrassi jaoks ning võib aidata sellele stiili ning iseloomu lisada. Inimesed kipuvad arvama, et diivan sobib vaid suuremate alade jaoks, kuid see ei vasta tõele. Väiksema terrassi puhul on hästi töötav lahendus kompaktsem 2 inimese diivan. Samas kui su avaral terrassil seisab pikk laud, võib sinna juurde muretseda suurema nurgadiivani ning ülejäänud kahe külje juurde panna toolid. Viska pilk peale saadaval olevatele diivanitele ning sa leiad kindlasti midagi ka enda terrassi jaoks.

 

Hoiustusruum

Väike kompaktne riiuli komplekt või kummut on ideaalne lisand igale terrassile - sellele vaatamata on just see asi, mille koduomanikud kipuvad enda terrassi sisustades unustama. Olenevalt terrassi suurusest ja stiilist, võid sa valida põrandal seisva kummuti või hoiustuskasti või kinnitada seinale paar riiulit. Väiksema terrassi puhul võid sa säilituskasti isegi laua ääres pingina kasutada. Hoiustusruum võimaldab sul terrassil kasutatavaid pleede ning patju hoiustada ning miks mitte jätta mõned veiniklaasid terrassi riiulile. 

 

Päikesevari 

Kuigi suvel pole laevalgusti terasside puhul just kõige olulisem, siis üks hea päikesevari aga küll. Grillimine ei pruugi olla väga nauditav kui päike kiirgab su külalistele otse peale ning varjualune puudub. Päikesevarjude positiivseks pooleks on nende kompaktsus - nad ei võta otseselt põrandal suurt ruumi enda alla. Ning lihtne on leida vari stilis, mis sobib kokku sinu ülejäänud aiamööbliga. 

 

Võrkkiik või ripptool

See on element, mis ei ole otseselt terrassi jaoks vajalik - samas viib see su terrassi järgmisele tasemele ning paneb selle välja paistma. Võrkkiik või ripptool lisab alale juurde kodusust ning mugavust. Võrkkiik on ideaalne lahendus avaratele terassidele kuid ei pruugi mahtuda kitsale alale. Väiksemale alala saab aga alati ruumi teha ripptooli jaoks. Saab valida kompaktse ripptooli ning näiteks panna see aialaua äärda ühe tavalisele tooli asemele.


Vaadatud 344 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi