Aasta 2021 muusikamaailma ­põnevamad saavutused

02.01.2022 23:20
Ülo Külm Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
9
Foto:

Kaks vägevat ja väga oodatud tagasitulekut muusikamaailmas 2021 – rootslaste diskopoplegend ABBA ja kodumaine rockpop Vanilla Ninja.

Aasta 2021 parimas (väljamaises) albumis põhimõtteliselt mingit kahtlust pole, Blackmore´s Night „Nature´s Light”. Traditsiooniline folk rock bänd, võiks öelda, kus renessanss kohtub piltlikult rockiga, selle elementidega. Võtmetegijateks figuurideks muidugi vanameister Ritchie Blackmore (kitarr) koos oma võluva naisega Candice Night (vokaal).
Hõbedane ja pronksikarva stuudioplaat sel aastal? Tänapäeval on Saksamaa (endiselt) raskema roki kants ja väärt kraami sealt aina tuleb. Powermetal/piraadiroki eliitbänd Running Wild tulistas välja märkimisväärselt tugeva „Blood On Blood” ja klassikalisemat raskerokiliini hoidev Axel Rudi Pell tuli seekord lagedale kavereid sisaldava tubli tööga „Diamonds Unlocked II”. Kus muide töötleb isegi klassikalist ABBA superlugu „The Eagle”!

Sädelevad taastulijad
Kuid aasta 2021 rõõmustas ka kahe eriti oodatud tagasitulekuga, comebackiga. Rahvusvahelises mõistes ABBA, kodumaistest aga tublide tüdrukute rockpop ansambel Vanilla Ninja, kes tegelikult omal ajal ka Kesk-Euroopas suhteliselt hästi läbi lõi.
Nii huvitav kui see ka pole, ABBA ei täitnud lootusi-ootusi, kuid Vanilla Ninja tegi seda kuhjaga.
Muidugi ABBA uus album „Voyage” kõlab endiselt nagu ABBA, kuid lood pole enam päris need, kuigi iseenesest professionaalselt tehtud. Ja helikvaliteet on muidugi hea. Meenutuseks, ABBA eelmine album „The Visitors”  ilmus koguni neljakümne aasta eest, 1981.
Vanilla Ninja eelmine, „Love Is War”, „kõigest” viieteistkümne aasta eest, 2006. Vanilla Ninja värske „Encore” album väärib aga tõepoolest ainult kiidusõnu. Kusjuures pooltele standardalbumi lugudele on tehtud juurde ka videoklipid, mitte sellised „maavillased”, vaid kallid ja igati esinduslikud. Lugudest endist võiksid ”The Reason Is You” ja/või „Waterfalls” vabalt pretendeerida Eesti aasta parimaks/parimateks üldse.
Vanilla Ninja „Encorest” on tegelikult saadaval ka superluks, deluxe edition. Kellele grupp sümpatiseerib, absoluutselt kohustuslik ost. Sest fänne hellitatakse koguni kuue lisalooga ja suurepärase raamatuga, kus rohkesti pilte ja materjali bändiliikmete kohta.
Lisalugudest kahte standardalbumilt ei leia (mõlemad head) ja nelja puhul on tegemist nn „extended versioniga”, pikemaks venitatud variantidega põhialbumi gurmeepaladest.Vaadatud 447 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
To Indrek

Kohvil ilmus terve õudusmuusika plaat muuseas.Kohvi lauluhääl meenutab indleva kodusea viginat,

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi