Abielunaine: "Nüüd on meil kõik hästi, armuke jättis mu mehe maha!"

14.04.2019 21:40
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
4
Foto:

Mai ja Janika on ­sõbrannad kooliajast ja teineteise eluga kursis olnud kogu selle paarikümne aasta jooksul, mis kooli lõpetamise ajast möödas on.

Üsna pea pärast kolme aastat ülikoolis ja abiellumist kolis Janika oma mehe juurde Tallinna, kuid Mai jäi väikelinna ning leidis sealt mehe. Janika sai tütre, Mail olid oma mehega nii poeg kui tütar.
Võib-olla seetõttu, et nad mingitel aastatel suhtlesid ainult paar korda aastas, ei lobisenud nad kunagi niisama ja usaldasid teineteisele nii oma paljud mured kui ka saladused. Kuid ilmselt nad lihtsalt sobisid omavahel nii hästi.
Muidugi oli mõlemal aastate jooksul rohkelt muresid. Nad olid mures, kui lapsed teismeikka jõudsid, samuti, kui meestel enam neile nii palju tähelepanu ja hellust ei jätknud kui esimestel abieluaastatel. Nad said teineteiselt tuge.
Mai pani tähele, et tema elu kulges kuidagi rahulikumalt, aga Janika oli vahel ikka päris masenduses - tema tütar ei viitsi üldse õppida ja mehel olevat keegi teine. Mai ei tea, kas Janika mehel oli teisi naisi, aga ta arvab, et pigem oli, sest viimane tundub lihtsalt niisugune mees, kelle jaoks abielus olek ei tähenda kindlasti mitte truudust.

Sõbranna tuli ja nuttis
Pool aastat tagasi käis Janika Mail külas. Helistas ette, küsis, kas võib sõita ja ööseks jääda, ning kas nad saavad õhtul välja minna. Mai vastas, et kõike saab, ja tema mees tuleb nagunii töölt hiljem koju. Janika tuligi ja hakkas juba majauksel nutma. Ta mees töötas juba mitmendat aastat Soomes, aga alles nädal tagasi oli Janika juhuslikult tuttavate kaudu teada saanud, et tema mehel on Soomes teine naine, kellega nad täitsa avalikult koos on. Mees püüdnud küll algul tagasi ajada, et mis jutt see on, kuid kui Mai konkreetseid kohti mainis, siis tunnistas mees tehtu üles. Samas kinnitas kohe, et ta ei kavatse Janikat jätta. Janika nuttis mehe najal, et juba olevatki ju jätnud, kuid mees oli öeldnud, et abielu on talle tähtis.
Niisugust Janikat nägi Mai esimest korda. Naine oli täiesti katki ja küsis ahastavalt, mida ta peab tegema. Kui Mai küsis, mida ta ise tahaks teha, nuuksus Janika, et ta ei taha midagi teha ega üksi jääda.
Mai lohutas sõbrannat, et kui ta on võimeline niisugust olukorda taluma, siis olgu edasi abielus. End kogudes ütles Janika, et ta saadaks mehe kohe kuradile, kui teaks, et ta uue väärika mehe leiab, kuid kust sellist võtta? “Keegi ei taha mind, keegi ei taha mind,” kordas Janika. Aga selle Mai juures oldud õhtuga sai ta vähemalt mingi elujõu tagasi.

Mees õnnetu ja otsib kodust tuge
See oli umbes pool aastat tagasi. Vahepeal helistasid nad paar korda ja Janika mainis, et kuidagi tuleb ta ikka toime, ning et mees elab Soomes - vanaviisi.
Hiljuti, kui Janika helistas, oli ta nagu uus inimene. Tarmukas, jutukas, rääkis, mida mees talle on ostnud ja mida nad mehega kodus räägivad, ning mida mees Soome tööst räägib.
Mai imestas ikka väga niisuguse muutuse üle ja küsis, kas Janikal on kooselus nüüd kõik hästi. Janika pahvatas välja kui suure rõõmsa uudise, et armuke oli tema mehe maha jätnud ja noorema mehe juurde läinud, ning tema mees on nüüd õnnetu ja otsib kodust - oma naiselt - tuge.
Janika pakkus seda tuge rõõmsalt ja ütles, et nüüd on nende elus taas kõik hästi. Mai imestas niisuguse kiire muutuse üle. Ta ütles Janikale, et kui see naine poleks tema meest maha jätnud, siis poleks mees ju hakanud ka rohkem kodus käima. Seepeale nentis Janika, et mis tähtsust sel on, kui kõik toimib. Mai omakorda mõtles, et küllap on see mingi tänapäeva abielude uus trend, millest tema aru ei saa.
Nii nad elasidki õnnelikult edasi, ja kui Janika nüüd vahel Maile helistab, on ta hoopis enesekindlam ja reipam. Mai küll ei usu, et Janika mees nii totaalselt muutus ning et nüüd tuksub tema süda üksnes Janikale, kuid... Mai arvas, et küllap mees peab nüüd armukest salaja, sest ei taha kodust mugavat tagalat kaotada.Vaadatud 2005 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
abielumees

Mees otsib ainult selle pärast armukese,et oma naine keppi ei anna.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi