Ajurveeda teadvuse säde

24.08.2020 11:15
Marta Roosipuu
Kommentaarid
0
Foto:

Tejas on ajurveeda järgi peen essents, mis tuleneb pitta ehk tule ja vee energiast. See on kehas transformatiivne jõud. Tejas on puhta intelligentsuse põletav leek, teadlikkuse heledus ja teadvuse säde.

See on seedimise ja muundamise tuli, mille me võtame sisse ja kogeme ning muundame, näiteks nagu toit, vedelikud, mõtted, ­emotsioonid, toimingud, ­sündmused, kõik, mida me ­endasse haarame. Tejas on evolutsiooniline impulss tegutseda, ­liikuda, ­laieneda.
See on väljendus ja põnevus. See on millegi lihtsa lõputu laienemine keerukamaks. Rakud, mis paljunevad kudede moodustamiseks, koed elundite moodustamiseks, elundid inimese moodustamiseks, inimesed loovad ühiskonna, arenedes tulevikku jne.
Kui võtame universaalseid asju individuaalsesse kehasse, muutume me ärksamaks. Me muutume suunatavamaks. Tegutseme nii hea, tõelise kui ka ilusa nimel. Tejas on Shakti ehk energia! See on dünaamiline liikumine, säde ja loomise prakruti ehk algne säde. Tejase tasakaal muutub elu iga­päevases muutumises ja seetõttu on üli­oluline teada, kuidas seda energiat hoida. Kui teie energiatase on languses väljas, võib see ilmneda teie kehas, vaimsuses, üldistes kogemustes märkidena.
Liiga kõrge energiatase ja pinge tähendab seda, et olete kriitiline, pettunud, julm, otsustusvõimeline, teil on kinnisideed, olete liiga agressiivne. Füüsilisel tasandil on see põletik, vaimselt läbi põlenud. Kui end läbi põletada, siis energiat ei ole.
Madal energiatase aga väljendub selles, et teil on segadus, võimetus teha häid otsuseid, udune tunne, puudub fookus, apaatia, kire puudumine, tuhm või sünge olek.
Tasakaalustatud energiatase väljendub järgmistes aspentides: sära, hiilgus, elav isiksus, positiivsete muutuste pooldaja, elu­jõuline, ­selgus otsuste tegemisel.
 
Kuidas luua ja hoida energiat tasa­kaalus?
Harjutage oma praeguse hetke teadlikkuse jõudu. Meditatsioonis ja ka iga päev kogu päeva jooksul, igal hetkel, tõmmake end tagasi oma sisemise tähelepanu punkti, kus olete kõigest teadlikud. Puhake kohas, kus saab olla tunnistajaks kõigele tulemistele ja minemistele. Sellest võimsast hetkest sulab see, mis te ei ole, ära ja toimub muutus  ülima intelligentsuse, suunas. Avastate oma teadvuse jumalike olemuse ja  kõrgeima tõe värava.

Soovitused hea  energiataseme loomiseks:
Seadke eesmärgid.
Igal hommikul, voodis lamamise ajal enne telefoni tööle lülitamist või elu tavaülesannetesse ja toimingutesse astumist, seadke endale mõte, mida saate maailmale oma energiasagedusest pakkuda. Midagi, mis sa saad olla või ­kogeda just sel hetkel ja terve päeva jooksul.
Ole mõistlik.
Küsige endalt, et kellega koos õnnelik, kes võib esitada suuremaid küsimusi ja inspiratsiooni või tekitada sädemeid. Andke ruumi mõistmiseks ja ‘ahaa-efekti’ saabumiseks ja maandumiseks.
Kujutage ette. Visioon. Unistus.
Mediteeri. Loo endale igapäevane meditatsioonipraktika. Spetsiaalselt oma kolmanda silmaga töötamine või tähelepanelikkuse meditatsioon võib hästi aidata.
Harjutage meelte kontrolli.
Tee detox ehk keha puhastus. Piira oma  teleri, arvuti ja telefoni jms seadmete kasutust.
Veeda aega looduses.
Tee vaikne taganemine ehk harjuta endale võtma „vaikseid pühapäevi“ ehk pühasid endaga ­olemise päevi.
Lülita telefon igal õhtul välja enne magamaminekut ja ära avage telefoni enne, kui oled oma hommikuste rituaalide ja enesehoolduse tavad läbi teinud.
Ole jalgupidi maas, kuid ava hing oma Kõrgema Mina vastuvõtmiseks.
Hoidke neid oma inimesi oma läheduses ja kuulake neid, kes on kõrge sagedusega või suure energiaga. Mõned õpetajad ja teejuhid, kes inspireerivad: Mooji, Eckhart Tolle, Matt Kahn, Cate Stillman ja dr Vassant Lad.Vaadatud 184 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi