Alla 2500 euro poeg tööle ei lähe

05.08.2018 23:30
Harry Laurens
Kommentaarid
3
Foto:

Õmbleja ametit pidav Riina on pisut mures oma 36 aastase poja pärast, kes ei kavatsegi – vaatamata vanusele –, endale tööd leida.

“Poja tingimus on lihtne, palun mulle 2500 netopalka, siis võib ta minna vestlusele, kuid minu arust hindab ta oma võimeid üle, sest ta ei lõpetanud isegi kõrgkooli oma erialal,” on Raido ema murest murtud.
Ülikooli jättis Raido pooleli, kuna tema sõnul on oli see nii mõttetu. “Kõik info on ju „googlist“ ka kätte saadav,” põhjendas poeg emale, miks tal enam õppimiseks motivatsiooni ei olnud.

Metsas pissil ja pesta ei viitsi
“Ja tööle ta muidugi sai, töötas koguni kaheksa aastat ja sai head palka, selle arvutivärgiga teenibki palju, seda ma tean,” kinnitab Riina.
“Poiss on sünnist saati muidugi närvilise loomuga ja tööandjaga tekkisid ka tülid, mis lõppes sellega, et ta saatis oma ülemuse aju ehitust kontrollima. Peale seda jäigi ta koduseks ja tänaseks päevaks on ta juba 10 aastat sedasi olnud.
Pesemas väga käia ei viitsi, enamuse päevad veedab arvuti taga, aegajalt käib toob mõne õlle või limonaadi ja sööb ainult rämpstoitu,” on ema murelik ja jutustab edasi.
“Temal ei pidanud kulusid olema, kui vaja käib TTÜ taga metsatukas häda kergendamas. Ma vahest ei tunne oma poega ära, toredast sportlikust noormeest, kes armastas korvpalli ja jalgrattasõitu, on tänaseks kasvanud hoopis looder, kes ei huvitu mitte millestki. Sedasi ei leia ühtegi pruuti ju ka,” on ema tuleviku pärast rohkem kui mures.
Raido ise ei muretse. Istub enamuse aja toas arvuti taga, müts peas, ühed ja samad plätud jalas nii õues kui ka toas.
“Ta oleks nagu täielikult omas maailmas, vahest ei tule mitu päeva oma toast välja. Suitsu teeb ka toas, laua taga, samal ajal jõllitab helendavat ekraani ja tuba suitsust paks,” on ema väga kurb.

Taskuraha 50 eurot kuus
Kuigi Raido töömaailma vastu huvi ei tunne, on teda tööle kutsutud küll.
“Töökaaslase tuttav tahtis Raidot ühte riigiasutusse tööle sokutada, palk oli 1800 netos, kõik oli kokku lepitud, aga tööintervjuu hommikul teatas Raido, et tema teab oma hinda ja alla 2500 tööle ei lähe, “sandi kopikate” eest otsigu Java progejaid pagulaste seast.”
„Tehke talle korralik pakkumine ja ta alustab kohe, ma ei ole mingisugune turusolkja,“ meenutab ema poja praalivaid sõnu. Ma lihtalt ei tea, mis poisiga peale hakata, sõpru tal ei ole, pruuti ei ole, tööd ei ole, õues ei käi, kuhu ta sedasi elus jõuab. Kuidas need tänapäeva noored küll sellised on, ei suuda mina mõista, kui ma olin 17 kibelesin juba tööle ja tahtsin omaette elada. Tema on juba 36 ja ei huvitu mitte millestki, ta ei lase ennast isegi aidata.
Mingit raha ta ilmselt kusagilt ikka saab, sest minult saab ta taskuraha 50 euri kuus, ise ta ütleb, et tegeleb online turunduse ja rahvusvahelise IT konsultatsiooniga läbi suhtlustarkvara. Vahest ta tõepoolest kellegagi räägib seal toas läbi arvuti inglise keeles, aga ma ei saa aru, mida ta räägib, kuna võõrkeeli peale vene keele ma ei valda. Aeg-ajalt tassib ka mõne uue arvuti koju ja viib selle tagasi, ju ta neid siis parandab.
Samas enda tuba koristas ta viimati vist 5 aastat tagasi, seal ei mahu liikumagi, sest see on igasuguseid arvuteid ja muud kola täis.
Olen soovitanud ka psühholoogi jutule minna, aga sellest ei taha poja kuuldagi, lausa ägestub selle jutu peale. Ma enam lihtsalt ei tea, mis teha. Suur mees ja kokku võtta ennast ei suuda. Rumal ta pole, gümnaasiumi lõpetas omal ajal hõbemedaliga, oli lootustandev noormees. Aga mis on tast saanud tänaseks? Äkki tarvitab hoopis narkootikume...“ lausub Riina mõtisklevalt lõpetuseks.Vaadatud 1786 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Orav

Haige pervo, nagu oleks eile sündinud? Istugu sisse arvuti ja saagu profi psyh. abi

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi