Andrei Korobeinik ­annaks homodele samad õigused nagu heterotele

12.07.2020 23:15
Hillar Kohv Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
15
Foto:

Mai algul rääkis poliitik Pärnu linna volikogu esimees Andrei Korobeinik Nelli Teataja veergudel, et uurib, kas inimesed tahaksid kodanikupalka. Nüüd tegeleb ta kooseluseadusega.

Kuidas on läinud küsitlus kodanikupalga teemal? Kas rahvas on selle poolt või vastu? Kuidas edeneb kodanikupalga teemal petitsioon? Kui palju on allkirju antud toetamaks kodanikupalka?
Hetkel on Kodanikupalk.ee lehel antud 222 toetavat allkirja kodanikupalga ideele, kui 1000 tuleb kokku, siis see tuleb arut­eluks Riigikogu komisjonis.
Ise ma seda ideed toetan, maksumus oleks veerand riigi­eelarvest, kuid see laseks ametnikel teha mõistlikumat tööd ja vähendaks ebavõrdsust ühiskonnas, mis omakorda kiirendaks majanduskasvu.

Praegu on teil Facebookis küsitlus samasooliste kooselu teemal. Poolt ja vastu hääled on peaaegu pooleks. Mida te sellest ise arvate?
Olen seda meelt, et mida vähem riik reguleerib, keelab ja ette ütleb, seda parem. Inimesed on üldiselt piisavalt targad ja saavad ise oma eluga hakkama.
Kui samasoolised partnerid soovivad koos elada, siis see on puhtalt nende asi ja mind isiklikult see küll ei häiri. Selle tõttu on mul siiralt kahju, et kooseluseadus on küll vastu võetud, kuid ei toimi, kuna sellel puuduvad rakendusaktid.
See pole isegi nii väga samasooliste paaride jaoks probleem, vaid hoopis heteropaaridele, kus nõrgem pool (tavaliselt on see naine) jääb lahkumineku puhul õiguslikust kaitsest ilma.

Millised on plaanid edasiseks suveks, kas puhkate või teete tööd?
Suve jooksul on palju tööd nii IT-valdkonnas kui poliitikas. Näiteks juba juuli keskel saame kokku loomakaitse entusiastidega, et arutleda loomakaitse seaduste muutmise teemal. Kui kellelgi on konkreetseid ideid sel teemal, siis kirjutage mulle andrei@korobeinik.ee.

Mida arvate Rail Balticust, kas Pärnusse on seda vaja ning kui palju see maksma läheb?
Rail Baltic on Pärnule väga oluline. Eestile tähendaks kiirraudtee valmimine võimalust jõuda Tallinnast Pärnu randa 40 minutiga ja 14 euroga. Riia oleks Pärnust vaid tunni kaugusel.
Pärnu jaoks oleks see hoopis teine olukord, aga sellest võidaks terve Eesti. Eestisse tulevad turistid saaksid jääda Eestisse pikemaks ajaks, Eesti ja ka Pärnu populaarsus turismi siht­kohana tõuseks lätlaste ja leedukate silmis.

Milline on Pärnus Tallinna maanteele viiva silla olukord, kas see läheb peagi remonti ning kas on plaanis peagi Pärnusse ka uus sild ehitada?
Hetkel käib töö selle nimel, et kolmanda silla ehitusega saaksime alustada juba järgmisel aastal. Praegu tundub, et see on tehtav. Kui uus sild valmis saab, saame rahulikult kesklinna vana silla remondiga peale hakata.Vaadatud 556 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Hea artikkel

Toetan keskerakonda! Ratas, Toobal, Korobeinil, Sooäär, Kohv- eesti rahva eest hoolitsejad,

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi