„Arved ja palgad tuleb ikka maksta...”

15.03.2021 00:45
Hillar Kohv
Kommentaarid
5
Foto:

Selgeltnägija ­Andreas Saks heidab pilgu ­tulevikku ning ennustab, mis elust ja majandusest tulevikus saab.

Kuidas sai viirus­haigus alguse ning kas on näha ka selle pandeemia lõppu?
Koroona kui viirus tuli tervet inimkonda raputama ja õpetama. Mingis mõttes on see kaos ja häving, mille tagajärjel võiks inimkonnal tekkida uued vaated ja arusaamad. Peab toimuma ümberhindamine, millised on meie tõelised väärtused. Lisaks tuleb leida viis, kuidas avaldada toetust emakesele Maale.
Muidugi tekitab see inimestele  vaimseid häireid ja terviseprobleeme. Praeguses olukorras pöördutakse juba väga palju psühholoogide ja tervendajate poole. Inimestel puudub turvatunne ja see võtab aastaid aega, et see tagasi tuleks. Seda ei ole võimalik ravida ühegi vaktsiiniga.

Kas koroona positiivseid on tõesti iga päev nii palju nagu meedias kuvatud? Või on selles osas midagi segast ja ebaõiget?
Seda, kui palju on igapäevaselt koroona positiivseid, ei saa me ümber lükata ega tõestada. Olen isiklikult kokku puutunud inimestega, kes on selle pandeemia läbi põdenud ja tundnud samu sümptomeid, mida meedia kajastab.

Kas iga päev toodud arvud koroonaviirusesse surnud inimestest vastavad tõele?
Kui vaadata surmade statistikat eelnevate aastategav võrreldes, on see protsent suhteliselt sama. Olen veidi skeptiline nende suremuse numbrite suhtes, aga ei saa neid ümber lükata, kuna puudub lõplik info.

Kas koroonavaktsiin on tõesti nii ohutu, et kõik inimesed võivad julgelt ennast vaktsineerida ning näiteks terveid inimesi see haigeks ei tee?
Minu käest on ka palju küsitud, kas ma peaksin vaktsineerima või mitte. Inimesed tunnevad meeletut hirmu selle ees, mis edasi saab ja kuidas see meie kehale mõjub. Seda ei tea keegi täpselt. Meediast kuuleme, et see on ohutu, aga peame ikka arvestama, et tegemist on vaktsiiniga ehk keegi ei anna lõpuni garantiid, et mingisuguseid tüsistusi ei teki. See jääb iga inimese enda otsuseks. Vaktsineerimisega ei kao veel ju haigestumised ja vaktsiin ei taga lõplikku kindlustunnet, et me ei haigestu ­uutesse koroona tüvedesse.

Kas te ise lasete ennast koroonaviiruse vastu vaktsineerida?
Esialgu mitte, olen pigem vaatleja rollis, sest tegelikult on kõik alles alguses. See kestab veel väga pikalt ning me ei tea, milliseks lõpp üldse kujuneb.

Kas koroonaviirusega seonduv hävitab ööklubid-baarid – klientide arv on piiratud ning alkoholi müüki on samuti vähendatud?
Millal ja kas kõik taastub nii, nagu me oleme eelnevalt harjunud – kahtlen selles. Väga paljud asutused sulgevad uksi, kuna valitsuse piirangud panevad nad keerulisse olukorda. Kliente käib vähe, kuid arved ja palgad peab igal juhul välja maksma.

Kas needus on võimalik ning kuidas needusest või kurjast silmast vabaneda?
Praegusel ajal on ilmselt kõigil inimestel olemas ettekujutus needustest, sõnumistest või karmast. Praegu, kui ümberringi on kurje, agressiivseid ja kadedaid inimesi rohkem kui hea­tahtlikke, võib needusi ja sõnumisi kohata väga tihti, kuid kaitsta oskavad end nende eest vaid vähesed.
Õnnetuse võib teile kaela tuua näiteks kellegi tugev kadeduse emotsioon, mis muutub sooviks teid hävitada vaid sellepärast, et teil on midagi, mida sellel inimesel ei ole. See ei pea alati olema kadedus, vaid võib olla mistahes emotsioon, mis põhineb agressioonil. Mõelge selle üle, kui tihti te ise kogete sääraseid tundeid – võimalik, et olete ka ise kellelegi sellise ”kingituse” kinkinud. Inimesed ei ole harjunud tähtsustama, mida nad ­tunnevad ja mõtlevad – selline eelarvamus on aga väga ohtlik.

Täispikka intervjuud Andreas Saksaga saab lugeda ajakirja Müstilised Lood märtsinumbrist.Vaadatud 1777 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Teet Palm

Kellelt küsite,tühikargaja kes vahetas isegi häbi tõttu nime.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi