Ashwagandha ja muud sinu jaoks kasulikud toidulisandid

26.08.2021 21:45
Kommentaarid
3
Foto:

Ashwagandha? Me teame, et seda sõna on keeruline hääldada. Kuid kui sa oled seda juba kasutama hakanud, tunned end niivõrd lõõgastununa, et selle nimetuse keerukus ei oma enam mingit tähtsust, vähemalt nii inimesed väidavad. Ashwagandha on ravimtaim, mida on sajandeid kasutatud Ayurveda tervendamiskultuuris ja muude tervist taastavate tavadena.

 

Tänapäeval kasutatakse seda toidulisandit immuunsussüsteemi tugevdamiseks, loodusliku energia hoogustamiseks ja stressi vähendamiseks. Seda rahustavat ürti on hõlbus segada pulbristatuna smuutidesse või kohvisse ning koguni kaerahelbepudru sisse.  Kuid kui sa ei suuda end sundida seda söögina manustama, siis seda toidulisandit müüakse ka tablettidena. 

Klorofüll 

Jah, see on see roheline värk, mis tuleb taimedest. Kuid selle söömine ei muuda sind roheliseks, selle asemel hoiab see ära vähihaigust, puhastab su keha mürkidest, kaitseb su nahka, tõkestab nakkusi. Need tunduvad olevat ehk liiga kaalukad väited – kuid need tulenevad tõepoolest taimepulbri kosutavatest omadustest. See ergutab mõningaid kehaprotsesse, mis muudab organismi toimimise sujuvaks ja puhtaks.
Blogijad kasutavad seda vedelal kujul trendikate röstsaiade ja erksavärviliste jookide valmistamiseks, kuid võid seda manustada ka kompaktsete pillidena koos igapäevase multivitamiiniga.

Moringa 
Siin on veel üks pulbristatud kujul müüdav kõrge toiteväärtusega toidulisand, mille tohutuid kotte võib leida paljude toiduentusiastide sahvritest. See on õli-rõikapuust saadud aine ja seda on Idamaade kultuurides kasutatud paljude põlvkondade jooksul nii haiguste raviks kui ka ennetamiseks.

See sisaldab hulgaliselt väärtuslikke toitaineid nagu valk, kaalium, kaltsium ja palju vitamiine. Lisaks on sellel ainel antioksüdandi staatus, mis tähendab, et see võitleb vähki põhjustavate vabade radikaalide vastu ja pärsib kahjulikku põletikku.
Samuti nagu paljusid teisi antud loetelus toodud pulbreid, võib ka moringat lisada peaaegu et kõigesse. Tugeva maitse (tegu on ju rõikaga) varjamiseks soovitame seda segada magusate, maitsvate mahlade või smuutide sisse.

Kollageen 
See kõlab nagu miski, mida inimesed kasutavad plastilises kirurgias ja nii see tegelikult ongi. Kollageeni leidub meie kehas looduslikult.
Kollageen on üks keha tähtsamaid ehitusvalke, mis töötab meie luude, liigeste, ligamentide („sidemete“), naha, lihaste ja muude sidekudede heaks. Kollageeni tarbimise mõte on suurendada kõigi nende looduslikult esinevate rakkude tootmist. Kollageeni kasutajatel on väidetavalt kiirem juuste, küünte- ja lihastekasv. 
Inimesed on muutumas kollageeni kasutamisel uskumatult loovateks. Muidugi on seda kasutatud brownie-kookides, lattedes ja banaanileibades.  Nüüd aga on seda valku hakatud lisama ka muudesse kummalistesse retseptidesse nagu vahvlitesse, suppidesse ja koguni pastakastmetesse! Kuna tegu on maitsetu ainega, võib seda kasutada mistahes kujul.

 

Trehaloos
Trehaloos on suhkruasendaja (võrreldav paraguai suhkrulehe steviaga), mis on kuulus oma täieliku tarbimisohutuse poolest. Lisaks on see kalorivaba. Tundub liiga hea, et olla tõsi? See on täiesti looduslik suhkur, mida me seedida ei saa (sellest ka selle kalorivaba staatus) ja mida leidub seentes ning muus taimestikus. Kas sellest toidulisandist võiks saada sinu kohvi uus magustaja? Vaadatud 735 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Kas tsakrad

Tulevad sellega lahti?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi