Astroloogia ja kirurgilised lõikused - uskuda või mitte?

16.06.2019 15:15
Kaire Kenk Jokinen Foto: Delfi
Kommentaarid
0
Foto:

Kuu faaside mõju inimese psüühikale on peetud üheks vanimaks ja ­levinumaks uskumuseks näiteks folklooris ja mütoloogias.

Neli tähtsamat kuufaasi on täiskuu, noorkuu, kasvav kuu ja kahanev kuu. Ehk on mõnd eelseisvat keerulist kirurgilist operatsiooni kergem oodata, kui lõikuse aeg on kokku lepitud astroloogiliselt kõige sobivamale päevale?
Täpsemalt jagunevad Kuu faasid kaheksaks perioodiks: Kuu loomine (kuud ei ole näha), noorkuu, poolkuu (esimene veerand), kasvav kuu, täiskuu, kahanev kuu, poolkuu (viimane veerand) ja lõpuks vanakuu, selgitab portaal meediumid.blogspot.com.
Miks tekivad erinevused inimeste käitumises seoses Kuu faasidega? Üheks selle põhjuseks on leitud Kuu loodelise nähtuse eripära. Üldpõhimõte on lihtne – kasvav kuu sobib millegi lisamiseks või kasvatamiseks, kahanev kuu aga just vastupidi – millestki vabanemiseks. Astroloogiline kalender näitab, millises faasis on kuu ja astroloogid soovitavad, milliseid tegevusi oleks sel perioodil mõistlik ette võtta, et loodusjõudude toetust paremini ära kasutada.
Kuu loomise ajal pole kuud kolme-nelja ööpäeva jooksul üldse näha. See on uus algus. Kuu loomise ajal on õige aeg organismi puhastamiseks, paastumiseks. Paastumine aitab kehal vabaneda mürkidest ja jääkainetest. See on sobiv aeg ka suitsetamisest või muudest sõltuvustest loobumiseks. Aga ka valulikeks protseduurideks, sest valutundlikkus on neil päevadel vähenenud.
"Mõni hambaarst on öelnud, et kui "Astroloogilises abimehes" on märgitud soodne aeg hamba väljatõmbamiseks, on tal sel päeval igavene pikk järjekord ukse taga. Aga see on õige, sest kui tõmmata hammas välja õigel päeval, pole õhtuks isegi mingit valuaistingut. Välja arvatud akuutsed asjad – kui on ikka põletik, siis ei tohi hakata "Astroloogilises abimehes" tuhnima ja oodata kaks nädalat õiget päeva. Selle lõpptulemuseks oleks põletik lõualuus, silmades ja jumal teab kus veel," on "Õhtulehes" öelnud tuntud astroloog Edda Paukson.
Kasvava kuu ajal hakkab meisse üha rohkem jõudu tulema. Perioodi teisel poolel on loota tippvormi. Organism omastab sel ajal ahnelt kõike, mida talle pakutakse (ettevaatust alkoholi ja ravimitega). Kasvav kuu suurendab isu ja samal ajal kogub organism just sel ajal aktiivselt rasvu. Seega tuleb teadlikult valida, mida süüa ja püüda vähendada toitude kalorsust.
Kasvava kuu ajal on õige aeg nautimaks toonust tõstvat massaaži, teha toitvaid nahamaske ja mähiseid, alustamaks terviseprogramme ja immuunsüsteemi tugevdamiseks. Kasvava kuu faasis ongi soovitav teha organismi tugevdavaid raviprotseduure, sest ravimid, mineraalid ja vitamiinid mõjuvad efektiivsemalt, eriti kaltsium, magneesium ja raud.
Kasvav kuu on ka hea aeg tarkuse, vaimuannete kasvatamiseks, külluse ligitõmbamiseks, eneseusu suurendamiseks. Mida suuremaks kasvab kuu, seda võimsamaks kasvavad ka energiad. Kasvava Kuu 2. veerandi ajal tuleb hoiduda operatsioonidest, sest verejooksud on kerged tekkima. Samuti võivad ägestuda haigused, mis on seotud kopsude, kõhu ja lülisamba rinna osa patoloogiatega. Hea aeg on tegelda organismi puhastamisega ja käia saunas, sest vedelikud pressivad ennast ise väljapoole.
Täiskuuaeg algab kaks-kolm päeva enne täiskuu kalendrisse märgitud aega ja lõpeb kaks-kolm päeva pärast seda. Kuu tõuseb taevasse umbes Päikese loojumise ajal ja loojub hommikul Päikese tõusu ajal. Kõige kõrgemal on täiskuu lõunataevas. Eriti selge mõjuga on täiskuuaja esimesed kolm päeva, kuni Kuu täiesti täis saab.
Täiskuu põhjustab operatsioonide ajal verejooksu. Kunagi keeldusid arstid täiskuu ajal operatsioonide läbiviimisest, kuna uskusid asja siis suurema tõenäosusega viltu minevat.
"Täiskuu ajal opereerimine on patsiendi tervisele kõige ebasoodsam aeg. Plaanilisi lõikusi ei tohiks nendel päevadel küll teha, välja arvatud erakorralistel juhtumitel, kui on vaja anda vältimatut arstiabi," hoiatab Paukson. Ta on ka jutustanud, kuidas Kanadas käies oli väga imestunud, et Kanada kirurgid arvestavad astroloogiliselt soodsaid ja ebasoodsaid päevi. "Arvestavad ka meie kirurgid, aga nad loomulikult ei räägi sellest, sest võib-olla mõni teine kirurg kõrval naerab," on ta lisanud.
"On väga palju tingimusi, mis peaksid olema, et lõikus läheks hästi. Aga neid tingimusi on niivõrd palju, et võib-olla leiame aastas soodsat operatsiooniaega veerand tundi ja muidugi peame kusagilt tagasi andma. Aga loomulikult ei tohiks opereerida näiteks pea piirkonda, kui Kuu on Jääras. Ja täiskuu on muidugi kõige hullem, siis jookseb haav ohtralt verd ja ka mitmesuguste tüsistuste oht on kõige suurem."
Täiskuupäeval ei tohiks tema sõnul teha ühtegi kirurgilist operatsiooni, muidugi kui pole lausa karjuvat vajadust. Teine kuulus astroloog Eduard Paukson on öelnud, et see on juba vanast ajast kirjas isegi juutide targas talmudis, et täiskuupäeval ei tohi sooritada poiste traditsioonilist ümberlõikamist.
"Arstidel on loomulikult tohutu koormus ja alati ei saa seda vaadata, aga mõne kriitilise asja puhul tuleks seda teha. Näiteks silmade laserlõikust planeerides. Ja muidugi ei saa traumade puhul sobivat aega vaadata. Mul oli endal väga raske jalaluumurd. Samal päeval hoiatasin kahte inimest, et olgu ettevaatlikud, ja kell pool üks öösel juhtus endal õnnetus. Tagantjärele vaatasin, et operatsioon lõppes pool tundi enne seda, kui algas halb aeg. Ja ma ei tea, kas kiita seda arsti – jalal oli neli murdu, kruvid ja seibid olid sees pool aastat – või kiita tõesti taevatähti, aga minuga tehti imeline töö," ütleb Edda Paukson.
Seevastu ravimtaimed, mis on täiskuu ajal korjatud, mõjuvad organismile tõhusamalt. Täiskuu aeg on hea aeg ka ravipaastumiseks. Täiskuu ajal kolme päeva jooksul ei soovitata teha kaitsesüste ega –pookimisi.
Kahaneva kuu kolmanda veerandi ajal esineb ebaloogilist ja impulsiivset käitumist, unetust, tehakse enesetappe, aga ka sigitatakse rohkem järglasi. Need on head päevad operatsioonideks.
Kuu kolmanda faasi algust iseloomustab elujanu. Sel ajal mõjuvad lõdvestavad massaažid ja organismist jääkainete väljutamine eriti tõhusalt. Kirurgilised operatsioonid ja paranemine kulgevad edukalt, haavad veritsevad vähem. Soolatüükaid ja sünnimärke soovitatakse eemaldada või ravida kahaneval kuul.

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 545 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi