Bussis on WC, aga kasutada seda ei tohi

26.05.2019 20:20
Hillar Kohv
Kommentaarid
7
Foto:

Bussisõit Pärnust Tartusse läbi Tori kestab umbes kolm tundi ja 15 minutit ning bussis on olemas ka WC. Paraku seda kasutada ei saa.

Sõitsin 11. mail Torist kell 09.00 väljuva Pärnu-Viljandi-Tartu bussiga, liin nr 347, Tartusse ning üks naisterahvas käis WC ust katsumas, aga see oli kinni.
Saatsin siis kirja Pärnu Ühistranspordikeskusele küsimusega, et kas bussis asuv WC on seal ainult moe pärast, et seda kasutada ei saa.
Peagi saabus vastus Hansaliinide Pärnu ja Rapla regiooni juhatajalt Margus Maistelt: „Tegemist oli tõesti liin 347 teenindava bussiga. Samas puudub riigihankes nõue teenindada liini täisvarustuses turismibussiga, mida me paljudel juhtudel teeme ja mille varustusse kuulub lisaks WCle kuumaveeaparaat, WIFI, külmik ja on olemas video vaatamise võimalus.
Kahjuks neid teenuseid ei ole võimalikud avaliku liini teenindamisel pakkuda. Pärnust Tartu sõidul on võimalik WCd kasutada nii Vändra kui ka Viljandi bussijaamas.”

Aga kui jaamakemps on suletud?
Siinkirjutaja ei saa aru, milleks on bussis olemas siis WC, kui seda kasutada ei saa ning teiseks, kui buss vahel kipub hilinema, siis pole tal aega eriti Vändras ja Viljandis seista ning kes teab sedagi ette, et kas nimetatud bussijaamades on ikka WC avatud?
Näiteks Tartu WC puhul oli selline lugu, et laupäeval kella 11.50 paiku oli WC suletud ning põhjuseks olevat see, et rahakassa olevat täis.
Reisijad tõstsid kisa ning peagi avati ka WC. Tartu Bussijaama läheduses asub ka Tasku ning seal esimesel korrusel on WC suletud.
Kui Margus Maiste kirjutab oma vastuses, et näiteks ka kuumaveeaparaati, WIFIt, külmikut ja video ei saa nimetatud liinibussis kasutada, siis need polegi kuigi olulised asjad. WC on aga hädavajalik, sest kui juhtub ikka häda peale tulema, siis on jama kui palju.Vaadatud 1670 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jaan Tomson

Selline olukord, et reisijad ei saa kaugliinide bussides kasutada WC-d ning peavad sageli bussides taluma suurt kuumust, on võimalik seetõttu, et sotsiaalministeerium ja sotsiaalminister ei ole täitnud seaduses ettenähtud kohustust. Nimelt on Rahvatervise seaduse (vastu võetud 14.06.1995) § 8 lõiget 2 täiendatud 10.11.1999.a. punktiga 16, milles on ette nähtud, et sotsiaalminister kehtestab tervisekaitse õigusaktid ühissõidukite ja reisiteenuste kohta. Sellist õigusakti pole sotsiaalminister aga tänaseni kehtestanud. Seega ei ole sotsiaalminister peaaegu 20 aasta vältel täitnud seaduses ettenähtud ülesannet. Kui kodanik või mõni ettevõte ei täida seaduses ettenähtud kohustust, järgnevad tema suhtes sanktsioonid, kuid ministeerium võib jätta seaduse täitmata ilma, et sellel mingeid tagajärgi oleks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi