Carmen Kass käis Tartu turul maasikaid ja kartuleid müümas

19.07.2020 23:25
Nelli Teataja
Kommentaarid
1
Foto:

Eesti edukaimal modellil on meetripikkused jalad, suure­pärane ärivaist, oskus malet mängida ning kena suur kinnisvara­portfell.

Eesti super­modellil Carmen Kassil on Tallinnas orienteeruvalt poole miljoni euro eest kinnisvara.
Mustamäel, Tildri tänaval asuvas korrusmajas on Carmenil 2toaline korter, millel ruutmeetreid 55,2m2. Vabaduse väljakul on supermodellil 3toaline korter suurusega 61,4m2. Sealsamas lähedal Roosikrantsi tänaval on Carmen Kassil äripind suurusega 126m2.

Teismeeast saati catwalk´il
14aastase Carmeni Kassi avastas modellindusega tegelev itaallasest agent, kes tegi talle tööpakkumise, kuid tütarlapse ema ei olnud sellega nõus.
See aga ettevõtlikku teismelist ei pidurdanud.
Kohaliku modelli­agentuuri Baltic Modelsi kaudu kirjutas ta ise endale loa ning lahkus kolmeks kuuks Milanosse, kus algas tema modellikarjäär.
18aastaselt kolis Carmen Pariisi, kus saavutas kiiresti edu ning jõudis paljude moeaja­kirjade esikaanele: L’Officiel ja Vogue (Prantsusmaa) 1997, Elle (Austraalia), Image (Inglismaa), Madame Figaro, Numéro, Vogue (Prantsusmaa) ja Vogue (Ameerika) 1999.
Ta on teinud koostööd selliste tuntud disaineritega nagu Alberta Ferretti, Anna Sui, BCBG, Bill Blass, Calvin Klein, Chanel, Christian Dior, DKNY, Dolce & Gabbana, Gianfranco Ferré, Gianni Versace, Gucci, Jill Stuart, MaxMara, Michael Kors, Moschino, Nicole Miller, Prada, Óscar de la Renta, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger ja Valentino.
Carmen on poseerinud ka disaineritööde jaoks – Calvin Klein, Chanel, Donna Karan, General Motors, Guy Laroche, Krizia ja Versace.
2009. aasta juunis poseeris ta Saksamaa ajakirja Stern jaoks moefotograaf Mario Testinole, tehes seda peaaegu alasti või lateksit kandes.
Eestis spekuleeriti see­peale, et Kassi hiilgeajad hakkavad lõppema, kuid kadestajatel tuli pettuda – tähelend üha jätkus.
Aastal 2000 valis ajakiri Vogue ta aasta modelliks. Olles New Yorgis, sai temast kahe suurima Ameerika moeajakirja, Vogue’i ja Harper’s Bazaari põhiline müügiartikkel.
Tal on olnud ka üksikuid filmi­rolle. 2001. aastal mängis ta Ben Stilleri komöödias “Zoolander” iseennast. 2004. aastal mängis ta peaosa Ilmar Taska mängufilmis “Täna öösel me ei maga”.
Carmen Kassi tegelaskuju kasutas oma romaanis “The Princess Diaries, Volume II: Princess in the Spotlight” ameerika kirjanik Meg Cabot.

Äris sees ka osanikuna
Kui muidu räägitakse, et modellid püsivad tipus suhteliselt lühikest aega, siis arukas Carmen Kass tuli moemaailma selleks, et sinna püsima jääda. Ja see on loomulikult kergem, kui ollakse niite tõmbamas, mitte vaid käske täitmas.
Carmen on nimelt osanik oma esimeses modelli­agentuuris Baltic Models. Kuigi Kass on nüüd ka ettevõtja, pole ta modellitööd unustanud.
“Eks ma töötan ikka, nii palju kui pakkumisi on ja endal tahtmist on, töötan ikka edasi. Mul on alati olnud selline idee, et ma ei pane seda ametit kunagi maha, ma ei lõpeta seda ära.
Modell võib ju olla igas vanuses ja loomulikult on erinevad aspektid sellest ärist, aga see ei tähenda, et seda ei saa teha,” rääkis Kass.

Mõistus, töökus ja hea vaist
Ärivaist oli Carmen Kassil olemas juba lapsena. “Juba väga-väga noorena ma käisin Tartu ja Paide turul müümas nii maasikaid kui kartuleid kui ka teisi asju, mis aiast tulid. Eks igal lapsel ole mingi kogemus olemas, olgu see kasvõi teiste lastega poe mängimine,” rääkis Carmen Kass.
Lisaks on Carmen Kass üritanud läbi lüüa ka poliitikuna. Tuleb märkida, et esimesel kandideerimisel saadud 2000 häält on märkimisväärselt kõvem tulemus, kui paljude teiste kahe- ja kolmekohalised esimesed häältesaagid, mille omanikud ometigi end Toompeale välja on rähelnud.
Carmen Kassi vahedat mõistust reedab ka asjaolu, et aastal 2004 valiti ta Eesti Maleliidu presidendiks ning sellele ameti­kohale jäi ta tervelt seitsmeks aastaks.Vaadatud 1480 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
madis madisson

parim äri on enesemüümine

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi