Eesti haiglates on sepsise­juhtumeid juurde tulnud

26.09.2021 21:25
Nelli Teataja
Kommentaarid
4
Foto:

Arstide ja haiglatöö kritiseerimine on viimasel ajal rohkem uhhuu-meedia rida, kuid seal keskendutakse üksnes sellele, kas vaktsiiniga koos süstitakse inimestesse... tont teab mida.

Samas kostub tervishoiusüsteemist murelikku sahistamist, et viimastel aastatel on suurenenud üks surmapõhjustest, mis kaasaegses ravisüsteemis juba minevikuks peaks olema saanud – nimelt veremürgitused.
Tehniliselt tundub see küllalt uskumatu. Süstlad ja muud verega kokkupuutuvad süsteemid on ühekordsed – ehkki tegelikult suudeti veremürgitused ära hoida ka aegadel, mil punalipp lehvis ja süstlaid muudkui keedeti.
Ka diagnostikaaparaadid ja ravimid on tänapäeval oluliselt tõhusamad kui vanasti, nii et isegi kui midagi läheks valesti, peaks sellele haiglas ülikiiresti jaole jõudma ning mure kiirelt lahendama.
Kuid just siin võibki osade arstide ja tervishoiutöötajate hinnangul peituda üks ohukohtadest. Nimelt kasutatakse antibiootikume tihtipeale nii väikeste murede korral, et organismid – nii inimeste kui ka bakterite omad – jõuavad sellega ära harjuda ning suurema probleemi korral ei pruugi antibiootikum enam mõju avaldada.
See viimane probleem pole muidugi ainult Eesti oma – antibiootikumiresistentsus on probleem nii Euroopa kui ka Ameerika arenenud meditsiiniga piirkondades.Vaadatud 1025 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Irw

Parim ravi veremürgitusele on tina. Piisab 8g annusest

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi