Eesti ja Soome on Eurovisioonil tänavu samas poolfinaalis

24.02.2019 19:25
Gert Liivamäe Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Nagu eelmisel laupäeval selgus, esindab Eestit tänavusel Eurovisioonil Tel-Avivis Rootsi laulja Victor Crone Stig Rästa, Vallo Kikase ja Fred Kriegeri loodud looga „Storm“.

Lauluvõistluseni on veel peaaegu kolm kuud aega, kuid juba on paljud riigid oma laulu välja valinud ning teada on ka, kes kellega poolfinaalides kohtub.
Eesti esineb esimeses poolfinaalis teisipäeval, 14. mail. Teine poolfinaal leiab aset 16. mail ja finaal 18. mail.
Eestiga samas poolfinaalis tuleb lavale näiteks Austraalia esindaja Kate Miller-Heidke lauluga „Zero Gravity“. Lauljatar on ise ka üks laulu autoreid ja lisaks Austraalias väga edukas artist, kes müünud mitu albumit plaatinaplaadi staatusesse. Kate´i ülipikka kleiti on juba võrreldud Elina Nechayeva kleidiga ja kõrge jalgealusega "La Forza" esitamisel.
Meiega samas poolfinaalis on ka Belgia, keda esindab noor laulja Eliot. Talle tegi loo Pierre Dumoulin, kelle laul viis 2017. aastal Kiievi Eurovisioonil Belgia 4. kohale.
Eesti on seekord Soomega samas poolfinaalis. Soomlasi esindab tänavu Ville Virtanen artistinimega Darude (pildil), kes on Soomes praegu ülipopp ning tegutseb nii laulja kui ka diskorina. Talle kirjutati lausa kolm lugu. Laul, mida ta Iisraelis esitab, selgub 2. märtsil rahva ja žürii häälte liitmise tulemusena.
Küprose tänavune laul on „Replay“. Esitajaks Gruusias sündinud ja kasvanud Tamta. Kreekat esindab Kreeka-Kanada päritolu Katerine Duska ja Tšehhi Vabariiki indiepopibänd Lake Malawi lauluga „Friend of a Friend“. Montenegro saadab võistlema laulu „Heaven“, mille esitab noortest koosnev kuueliikmeline segabänd D-Moll. Poola saadab neli rahvariietes neiut ja ansambli nimeks on Tulia.
Veel on Eestiga ühes poolfinaalis Gruusia, Valgevene, Ungari, Iirimaa, Portugal, San-Marino, Serbia, Sloveenia, Ukraina.
Meie lähematest naabritest, kellelt võib alati punkte loota, astuvad lavale teises poolfinaalis Läti, Leedu, Rootsi, Norra ning Venemaa.
Lätil on korralik ballaad „That Night“ bändilt Carousel (Sabine Žuga ja Maris Vasilievsky). Heaks hinnatakse ka Venemaa laulja Sergey Lazarevi võimalusi. 2016. aastal sai Lazarev lauluga „You Are The Only One“ kolmanda koha.
Suuri riike, kes otse 18. mail toimuvasse finaali pääsevad ja korraldajamaad Iisraeli esindavad vaid meessolistid. Vaid Prantsusmaad esindab Maroko pärilolu Bilal Hassani lauluga „Roi“. Saksamaa laul on valimata.
Eesti Laulu finaali esimeses voorus selgusid žürii ja rahvahääletuse tulemusena kolm superfinalisti. Rahvusvahelise žürii andis esikoha 70 punktiga STEFANile, teisele ja kolmandale kohale jäid Lumevärv ft Inga ja Sissi 46 punktiga. Esimese vooru publikuhääletusel sai enim hääli Victor Crone (15 513 häält), teiseks jäi Uku Suviste 8987 häälega, kolmandaks INGER 6904 häälega.
Žürii ja publiku hääletuse tulemusena jõudsid superfinaali Uku Suviste, STEFAN ja Victor Crone. Võitjaks tuli 23 270 häälega Victor Crone ja lugu “Storm”, teisele kohale jõudnud Uku Suviste“Pretty Little Liar” poolt hääletati 15 498 korda ja STEFANi loo “Without You” poolt 12 380 korda.Vaadatud 339 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi