Eestlased armastavad Kriegerit rohkem kui Pärti

27.10.2019 21:20
Mait-Margus Pohl Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
8
Foto:

Eestis on vähe inimesi, kes juba elu ajal pronksi valatud. Üks neist on tuntud helilooja Arvo Pärt, kelle kuju Rakvere peaväljakut kaunistab.

2018. aastal sai Pärt ka endanimelise keskuse, mis asub Laulasmaa mändide vahel. Nellit huvitas, kui palju eesti rahvas tegelikult Pärti armastab.

Pärt on kuulus küll, aga numbrid räägivad midagi muud
Vastus ei lasknud ennast kaua oodata. Facebooki küsitluse tulemused näitasid, et Pärt on tore, kuid rahva süda kuulub siiski Erich Kriegerile. 52% küsitletutest oli seda meelt, et tulevikus võiks Arvo Pärdi keskus kanda hoopis Erich Kriegeri nime.

Vanameister Krieger oli positiivselt üllatunud
Kriegerile endale tegi uudis palju nalja. “Sõbrad rääkisid jah, et mingi värk käib. Väga lahe! Aga tegelikult on nii, et kui ühel päeval kõlab Üldlaulupeo avalauluna minu “Naised on hullud”, siis on keskuse ümbernimetamiseks aeg küps,” muheleb muusik. Erich Krieger lisab heatujuliselt, et hetkel piisaks sellestki kui talle tulevikus Arvo Pärdi keskuses kojamehe kohta pakutaks.

Miks Krieger Pärdist popim on?
Tõenäoliselt on asi selles, et Pärdi palad on keskmise eestlase jaoks liiga keerulised – siin ja seal mingid kääksud, lugudel puudub ka konkreetne rütm. Tõsi, ETV on palehigis promonud Arvo Pärdi varasemast heliloominguperioodist tuntud lööklaulu “Käin juba lasteaias”, kuid tulutult. Vabatahtlikult ei laula seda laulu ei lasteaialapsed ega pidulauas viinapitsi tõstvad täiskasvanud. Seevastu näiteks Kiregeri Sõbralaulu refrääni oskavad une pealt ümiseda kõik eestlased.Vaadatud 1170 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Meil kuimkedaagi suureks tahetakse

teha, pannakse kõrs pepusse ja puhutakse õhupalliks. Siis lendab ja väike ringkond imetleb. Lööme sakad miljonid külge ja kuulsus missugune. Samas ei uurite kui suur hulk inimesi pesb lugu tema loomingust ja kes tahaks tema kontserdile minna. Mina ei taha. Korra käisin ja jäi viimaseks

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi