Elektriline või harilik tõukeratas. Millist osta lastele?

28.06.2022 17:40
Kommentaarid
2
Foto:

Kuigi paljud lapsed tahavad elektritõukeratast, ostavad vanemad kõige sagedamini harilikke, kuna need ei saavuta nii suurt sõidukiirust ja on ka tunduvalt turvalisemad.  Tõsi, võib rõhutada, et elektrilised tõukerattad erinevad harilikest mitte ainult enda kiiruse, vaid ka teiste omaduste poolest. Kui üks on mõeldud kiireks vahemaa läbimiseks, siis teine mõnusaks sõitmiseks, lõõgastumiseks. 

Sõltuvalt Teie vajadustest, sõltuvalt lapse vanusest – tuleb osta vastavaid. 

Hariliku tõukeratta kasulikkus 

Rääkides harilikust tõukerattast tõuseb siin loomulikult esile füüsiline aktiivsus, kuna tänapäeval veedavad lapsed suhteliselt vähe aega väljas, liiguvad vähe, istuvad palju ja vaatavad TV´d – tahaks leida asju, mis võiks äratada nende huvi liikumise vastu. Laste tõukerattad sobivad selleks suurepäraselt. 

Eelkõige on need vahendid, mis soodustavad väljas olemist, värske õhk on aga vajalik kõigile elusorganismidele. Samuti soodustavad tõukerattad ka füüsilist aktiivsust. Treenimist jalgadest käteni, see on hea valik ka neile, kelle hoiak ei ole sirge ja kes vajavad lisavahendeid stabiilseks seismiseks.  

Lõpetuseks tunnevad lapsed end tavaliselt peale sõitmist õnnelikena, seega on see kasulik ka nende psüühikale. Psühhiaatrid ja pedagoogid räägivad aina rohkem sellest, et ka lastel võib esineda ärevust ning stressi, seega on seda tüüpi lõõgastumisvahendid väga kasulikud.   

Elektrilise tõukeratta võimalused  

Elektrilisi tõukerattaid valitakse kõige sagedamini muudel põhjustel. Kuigi varem ostsid neid kõige aktiivsemalt vanemas eas inimesed, on tänu madalale hinnale need tänapäeval ka lastel.  

Seega soodustavad isegi need tõukerattad veetma rohkem aega väljas. Kuid kõige sagedamini on see ajaveetmine seotud vahemaade läbimisega.  See on suurepärane valik täiskasvanule, et jõuda kiiremini tööle, lapsele aga kooli. Lisaeelised – aja veetmine värskes õhus, ökoloogiline ja ökonoomne. 

Lõpetuseks ärge pakkumiste hindamisel unustage, et lapsed saavad ja peavad ise otsustama, milline variant neile kõige rohkem sobib. On võimalik, et Teie vajadused ei lange kokku laste omadega, kui aga asi ostetakse neile, on nende sõna kaalukam. 

Vaadatud 384 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Juba praegu on nedega suur probleem. Ma ei kujuta seda ette, kui igaüks selle soetab ja ringi kimavate tõukside tihedus kasvab. Kokkupõrked, vigastused ja surmad on tulemas. Enda aedlinnas on tõuksid mõnedel, aga sõidetakse nii uljalt. Nurga tagant sõidetakse sellise kiirusega välja, et oleks toimunud kokkupõrge, kui ise ei oleks reageerinud.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi