Fotoreportaaž: 9. mail käidi kalmistul tina panemas

14.05.2017 18:30
Aivar Pärtel
Kommentaarid
2
Foto:

Venemaa tähistas 9. mail võidupäeva ning ka paljud Tallinna venekeelsed inimesed seadsid sammud kaitseväe kalmistul asuva pronkssõduri juurde, et sinna lilled asetada. Peamiselt punaseid nelke tõid nii noored kui ka vanemad inimesed.

Filtri tee äärde püstitatud DJ-telgist kostus ka sõjaaegseid šlaagreid. See ongi punaveteranide peamine 9. mai peopaik Eestis. Lisaks vaat´ et kohustuslikule kaardiväe musta-oranžile lindile olid julgemad ka end punasümboolikaga ehtinud.
Olukorda kalmistul jälgis Mupo. Vaatamata sellele paljud inimesed jõid kalmistul varjamatult kanget alkoholi ja sõid kaasa võetud toidupoolist. Keskpäevaks olid juba suuremad rahvahulgad kalmistu enda alla haaranud ning nelkide kuhi üha kerkis.
Kuid võrreldes eelmiste aastatega oli rahvast poole vähem. Enamiku kohal käinute arvates 9. mai venelaste jaoks ei ole poliitika päev, see on võidupüha. Võidupüha mitte selles mõttes, et algas okupatsioon, vaid sellepärast, et see oli lõpp fašismile.
9. mai õhtul marssis Tallinnas ka Surematu polk. Aktsiooni Surematu polk idee on, et inimesed peaksid meeles oma sõjas hukkunud lähedasi ning seepärast kantakse rongkäigus sõjaohvrite pilte.Vaadatud 1192 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
zorro

Okupantide mälestuseks ei võeta viina!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi