Fotoreportaaž: Karl-Erik Taukar sammus Eesti Muusikaauhindadel võidult võidule

05.02.2017 19:15
Ülo Külm Foto: Aivar Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Eelmisel neljapäeval toimus Nordea Kontserdimajas kodumaise muusikamaailma üks suuremaid sündmusi, Eesti Muusikaauhindade pidulik auhinnatseremoonia. Õhtut juhtisid Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar.

Suurima saagi EMA 2017-l võttis neljas kategoorias nomineeritud Karl-Erik Taukar koguni kolm auhinda. Kaks tunnustust korjasid nii laulja Kadri Voorand kui rokkansambel Elephants From Neptune.
Aegade vingemad Eesti Muusikaauhinnad? Ülesehitatud show mõttes vahest küll – oli ports pürotehnikat, eriskummalisi varem tegemata trikke jne.
Punane vaip ja pidulik riietus, black tie, kuuluvad eranditult selle oodatud suursündmuse juurde.
Kuigi mitmed tuttavad sellega ei nõustunud, jätsid EMA 2017 abikaasadest konferansjeed Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar mõlemad piisavalt sümpaatse mulje. Ning terve EMA galaõhtu suudeti tegelikult professionaalselt ja sujuvalt läbi viia.

Spetsžürii paneb artistid paika
EMA mängureeglid on sellised - kõige üle otsustab spetsiaalne žürii, kuhu sel aastal olevat kuulunud 144 liiget. Muusikud, produtsendid, muusikasündmuste korraldajad, tele-ja raadio tegijad, ajakirjanikud, plaadifirmade esindajad jne.
Väidetavalt pidid nad selekteerimise tegema eelmisel aastal ilmunud rohkem kui 130 kodumaise albumi vahel ja täiesti uskumatuna tunduva - üle 300 muusikavideo vahel.
Eesti muusikuid-artiste tunnustati kokku kuueteistkümnes kategoorias. Lisaks täiesti eraldiseisva üksusena veel ühes, nimelt Panus Eesti Muusikasse.
Siinkohal mõned olulisemad kategooriad ja nende võitjad. Aasta Ansambel - Elephants From Neptune. Aasta Naisartist - Kadri Voorand. Aasta Meesartist - Karl-Erik Taukar. Aasta Parim Laul - NOEP "Rooftop". Aasta Album - Karl-Erik Taukar "Kaks".

Taak pani raudse haardega kinni raskemetalli osakonna
Aasta Metalalbum - üks vähestest kategooriatest, kus enam-vähem kõik kolm nominenti olid paigas. Tiitel omistati (nagu arvata võis) Taakile ja tõepoolest nende "Supersargasso" on korralik läbiraputav mehine metallitöö.
Aasta Muusikavideo. Tahaks valjusti Elephants From Neptune plaadinime karjatada: "Oh No!" Noo ei ole Tommy Cash sümpaatne tegelane mitte kuskilt otsast, pigem ennasttäis veiderdaja.
Aga selle osaliselt Kylie Minogue pealt maha viksitud süžeega videoga asja kinni pani. Kuidas kellelegi, "Winaloto" on kohati lihtsalt rõve, kuid jah, tähelepanu äratav. YouTube´is seda vaadatud üle 6 miljoni korra, Eesti artisti kohta tubli, ülikõva saavutus.
"Ma luban teile, et meie videod ei lähe kergemaks," andis enesekindlusest pakatav "taidleja" tänukõnes teada.
Panus Eesti Muusikasse. Info, kellele antakse, lekkis välja päev varem. Punklegend Villu Tamme, kes sel puhul pidas ka veidi pikema "mõistukõne".

Laura, Lenna ja Liisi efektne ühisnumber
Suurejoonelise galakontserdi muusikalised vahepalad joonistusid korrektselt välja. Esinejakaarti kuulusid seekord I Wear Experiment, Mick Pedaja, Metsakutsu, Estonian Voices, Karl-Erik Taukar, NOEP ja Liis Lemsalu-Lenna-Laura ühine number.
"Meie grand finale on tulemas. Saadame täna ühe inimese Kuu peale!" viskas otseülekannet teinud TV3-e viimase reklaamipausi ajal nalja publikut kohapeal juhendanud härra. Ja juba varakult sätitati Laura kuusirbi peale, mis kõrgustesse vinnati ja seal ta siis aeg-ajalt jalgu kõlgutades kannatlikult oma järge ootas.
"Metsakutsu tegi võrratu etteaste. Ülim kooslus ooperist ja mittelaulust," kiitis naabrinaine eraldi just seda oma joont hoidvat räpparit.
Kuid tegelikult NOEPi maailmaklassi visuaalsetele lahendustele ega Liis-Lenna-Laura iseteadva girlpoweri vastu Metsakutsu ei saanud, jäi tunduvalt lahjemaks.
Kokkuvõtteks EMA kohta? Millegipärast tundus, et eelmisel aastal tehti siin tõeliselt head muusikat vähem kui aastal 2015. Nagu "heaks tavaks" saanud, ei oska või ei taha või ei saa EMA žürii sealtki mitmeid erksamalt säravaid tähti välja sõelutud. Pea pooltes EMA 2017 kategooriates olid esitatud nominentide valikud kas halvad või veelgi halvemad.
Eesti Muusikaauhindade afterparty toimus neljandat aastat järjest "Chicagos".Vaadatud 516 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi