Fotoreportaaž: Vaata, milline erakond valimispeol paljaid tagumikke näitas!

10.03.2019 22:20
Ülo Külm Fotod: A. Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Valimispäeval kogunesid Eesti erakonnad kenasti lõpptulemusi ootama.

Jõukamad neist nooblimatesse kohtadesse, finantsiliselt mitte nii heal järjel olevad tagasihoidlikematesse.
Õhkkond Tallinnas oli siiski üldjuhul küllaltki pidulik-positiivne, hoolimata kellegi konkreetselt saavutatud tulemustest. Nelli tiim külastas seekord nelja erakonna pidusid. Keskerakonna, Reformierakonna, EKRE ja SDE pidu.

Keskerakond pidutses kõige suurejoonelisemalt
Raha räägib, selge see. Ja Keskil paistab seda jaguvat. Pidu toimus ei kuskil mujal, kui tuhandeid mahutavas Saku Suuhallis. Siit muide tulevadki neile esimesed plusspunktid - kuna seal on avar, ruumi ja õhku palju. Rahvast kogunes palju, kuid ei mingit trügimist, tunglemist, liikumisruumi oli kõigil laialt käes.
Ainsana anti pressile kaelakaart ja käepael. Keegi härra muuseas imestas valvega garderoobi osas, "polegi seekord tasuline!".
Taustamuusika valik tundus Saku Suurhallis pigem okei, rahvalikud laulud vaheldusid mitte liialt ründavate või äraleierdatud lääne poppaladega.
Suurtelt videoekraanidelt kanti kogu valimisvärki kenasti üle, kohaletulnud seltskond jälgis pakutavat sõud stiilselt sätitud laudade tagant.
"Võtta ette söök ja valmistuda Keskerakonna valimisõhtuks!" just selliselt kõlas õhtujuhi üleskutse peo alguses.
Täpsustuseks. Sööki-jooki, tervitusvahuveini pakuti ohtrasti, kahtlemata kõige rikkalikum valik teiste parteidega võrreldes.
Suurel laval toimunud programmi raames astusid publiku ette näiteks ööklubidest tuntud saksofonist, räppar ja ahvatlevalt riietatud, trikoodes, tantsutüdrukud. Lisaefektideks juurde - aeg-ajalt lahvatavad leegid.
"Naised olid kahtlemata ilusad, kuid küsimust tekitab, kas selline aluspesus etteaste ikkagi valimistega kõige paremini sobib. Kuidagi labane...", leidis fotograaf Aivar.
Tähelepanuväärne fakt. Keskerakonna juhtfiguur, rõõsapõseline peaminister Jüri Ratas käitus igati rahvamehelikult, kätles sõbralikult kõikide ettejuhtunud peokülalistega.

Reformikate pidu peeti säästlikumalt
Kuigi toimus iseenesest küllaltki pretensioonikas, nooblis paigas, nagu seda teater NO99 kahtlemata on.
Kontroll uksel asjalik ja tõhus, nimekirja alusel lasti rahvast sujuvalt sisse. Omamoodi miinuseks asjaolu, et garderoob oli seal väike ja järelvalveta, üleriided kuhjusid üksteise otsa...
Esmamulje põhjal viibis reformikate peol kauneid naisi tunduvalt vähem kui tsentristide omal.
Poliitikutest särasid üritusel selgelt ja jagasid hulgem intervjuusid Kallased, Siim ja Kaja. Tähtsate nägudega käisid ringi härrased Erik-Niiles Kross ja Urmas Paet.
Menüü jäi reformikatel keskerakondlastele tugevalt alla, kuid siiski sealgi vaid tikuvõileibadega ei piirdutud. Tore vanemapoolne proua pidas vajalikuks kiita näiteks juustuvalikut.

EKRE kogunes Wabaduses
Kohvik Wabaduse ees lehvised sel puhul suured valged kangad kirjaga "Eesti Eest!".
Sees aga tegi ekrekate edetabeli kümne tähtsama persooni hulka kuuluv Henn Põlluaas sulaselget reklaami oma raamatule "Sotsid. Interrinde teine tulemine".
Õhtu edenedes ja valimistulemuste üha klaarimaks saades nentis ta rahulolevalt, samas mitte liigselt eufooniasse sattudes:" Me teeme praegu hea tulemuse. No Reformile me siiski ära teha ei suuda!" Nii oligi ja alla jäädi ka Keskile.
Sel hetkel, kui "Nelli" kohvikusse sisenes, asutas ennast sealt minekule nende üks suurimatest häälepüüdjatest, sõjaväelise taustaga Leo Kunnas.
"Läheme oma väheseid vene valijaid tervitama! Pärast tulen tagasi," andis mees teada.
Vahemärkusena. Valimiste eel võis siit-sealt kuulda, et venekeelsed hindavad küll päris mitmeid EKRE seisukohti, kuid sooviksid ikkagi, et partei oleks natuke vähem venevaenulik.
Nähtud pidudest jäi EKRE koosistumine pretsedenditult tagasihoidlikumaks. Rahvast muidugi polnud seal mitte vähe, kuid valdavalt keskealised ja vanemadki inimesed. Söögilaud oli eriti lahja, kuid vähemalt kartulisalatit ja head kohvi jagus.
"Ma ei viitsi siin kaua olla. Tuntud nägusid napib," kommenteeris piltnik Aivar.

Rõõmsameelsed kaotajad sotsid
SDE kogunes just noorema generatsiooni seas soositud kohvikusse "Pööbel". Käis paras melu, rahvas oli heatujuline, hoolimata sellest, et sotsid seekord pehmelt öeldes korralikku tulemust ei saavutanud, kukkusid kolinal kõrgusest.
Mida mokaotsast mainis lühikõnes ka nende habemikust vägedejuhataja Jevgeni Ossinovski: "Ülemäära rõõmustamiseks põhjust ei ole!"
Sotside leeris näib olevat palju noori ja sarmikaid naisi, pea sama palju kui Keskerakonnas. Korraks õnnestus jutule saada kirjanik Kadri Kõusaarega, kellest võib lähiajal saada soomlaste menufilmi "Rööperi" järjeosa režissöör.
Ah jaa. Jutu käigus selgus seegi tõsiasi, et ekrekate valijatest ta aru ei saa, kuid otseselt neile tuupi tegema ei hakka.
Sümpatiseerib SDE või mitte, kuid nende peol oli ikkagi väga lõbus. Vaarikute case kasvõi.
"Ma tulin siia ekskursioonile!" muigab Marta Vaarik. Isa Andrus võlgu ei jää ja jatkab mõttelõnga laialt naerdes : "(Vaatama) kuidas tähistatakse valimiskaotust!"
Nagu näha, ennustused pidasid täpselt paika. Võitjate kolmiku moodustasid Reformierakond, Keskerakond ja EKRE.

Vaadatud 2957 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi