Fotoreportaaž: Vaata, milline poliitik Toompeal köie kaela pani

30.12.2018 15:20
Aivar Pärtel
Kommentaarid
2
Foto:

20. detsembril peale täiskogu istungit tuli riigikogu liikmete juurde Toompeale jõuluvana, kes neile varased jõulukingid kätte jagas.

Riigikogu juhatuse liikmed Eiki Nestor, Enn Eesmaa ja Kalle Laanet laulsid jõuluvanale paki eest laulu "Hiir hüppas". Selle eest anti neile vastu sinepiplaastreid ning antiseptikut. EKRE fraktsiooni eest läks pakki lunastama erakonna esimees Mart Helme, kes luges jõuluvanale enda kirjutatud luuletuse. Kingituseks sai EKRE raamatu populismist, USA president Donald Trumpi rinnamärgid ja 24kilose sangpommi.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed lugesid jõuluvanale ette spetsiaalselt tänaseks kirjutatud luuletuse. Kingikotist leidsid sotsid automaatkorgi puhuks kui opositsioonipartner taas partei esimehe välja vihastab, mikrofoni ja laadija.
Erakonna Isamaa esindaja lunastas salmiga kingikoti, millest jõuluvana võttis välja raamatu Eesti lindude rändest, sambamuusika CD ja prillid.
Vabaerakonna paki järele läksid Krista Aru ja Ain Lutsepp, viimasel kaabu peas ja poomisköis kaelas. Pikema ja segadust tekitanud etteaste järel saavad nad jõuluvanalt kingituseks Vabaerakonna logoga ajakapsli, mille sees on peidus erakonna manifest, mille jõulutaat soovitas neil maha matta lootuses, et tulevikus saavad inimesed Vabaerakonna mõtetest aru.
Seejärel kutsus jõuluvana kõnepuldi juurde ka Margus Tsahkna ja Monika Haukanõmme. Kingituseks said nad uue erakonna Eesti Aknaalused bänneri ja lipukesed. Viimaseid jagas jõuluvana ka teistele riigikogu liikmetele.
 Keskerakonna fraktsiooni liikmed laulsid jõululaulu, mille eest premeeriti neid üle Eesti kehtiva suure rohelise kaardiga, kaasaskantava tooliga ning Eesti teedeatlasega.
Reformierakonna fraktsiooni kingipaki järel käis luuletusega Madis Milling. Soorituse eest andis jõuluvana neile korvi vitamiinidega ning põrandapesumopi ja ämbri puhastusvahenditega.Vaadatud 1026 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
amira

härra lutsep andis teada,et ka koristajad,sibid, elektrikud jne on inimesed ,mitte odav tulu allikas kus endale 2-3 palka saada. ka põllumehed on inimesed kes teevad rasket aga tänuväärset tööd

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi