Haldjate võluriik

11.03.2019 21:00
Peter Hagen
Kommentaarid
0
Foto:

Kõigi rahvaste folklooris on kirjeldatud muinasjutulisi olendeid, kellega inimesed aeg-ajalt kohtuvad. Kus on nende olendite päritolu – kas fantaasia- või paralleelmaailmas?

Ufoloogid on leidnud rohkesti paralleele ufoilmingute, haldjate ning teispoolsete või isegi deemonlike jõudude vahel. Jacques Vailee on täheldanud ufode käitumises rohkesti detaile, mis meenutavad pahade vaimude või teiste folkloorsete persoonide käitumist. Tõepoolest: selline arvamus tekib iseenesest, kui uurida tõsisemalt mõningate saladuslike persoonide olemust. Sel puhul tulevad ufonähtuste ja teispoolsete olendite vahel vaieldamatult ilmsiks hämmastavad samasused. Võtkem ükskõik millise rahva ennemuistsed jutud – kui praegu räägime vabalt väikestest rohelistest mehikestest ja nimetame neid ufonautideks, siis ennemuiste peeti neist rääkimist ohtlikuks. Neid nimetati kõikvõimalike eufemismidega - heaks rahvaks, lahkeks rahvaks, isandateks, lapsukesteks, võõrasteks, mägede rahvaks.
Pärimuste kohaselt eksisteerib mitut liiki haldjaid
Enamasti on nad väikest kasvu. Kui võrdleme neid nüüdisaegsete tulnukatega, leiame palju ühist. Haldjaid on alati iseloomustatud kui väikesi suure peaga inimesi, kes kannavad rohelisi rõivaid. Sama kirjeldus kordub ka tulnukaid näinud isikute tunnistustes. Isegi silmad on sarnased: pungis silmi on sageli omistatud haldjatelegi.
Haldjarahvaga seonduvad ka jutud, milles räägitakse mingist salapärasest maailmast, kust need olendid meie juurde tulevad. Legendide kohaselt pole sellel maal surma ega haigusi ning aeg voolab seal teisiti. Inimesed, kes on võlumaal veetnud minuteid või tunde, avastavad tagasi tulles, et möödunud on aastaid ja isegi sajandeid. Juhtunud on ka vastupidi: seal aastaid veetnud isikud märkavad üllatusega, et pole ära olnud kauem kui viis minutit. Just samasuguseid ajaanomaaliaid tuleb sageli ette inimestel, kes on sattunud ufo pardale. Pärimustes on seda maad kirjeldatud kahte moodi: ühtedes legendides käib jutt täiesti reaalsest, ehkki teistsugusest maailmast, teistes aga assotsieerub see maailm surnute riigiga, mis on juba sootuks müstiline ja muinasjutuline. (Mõned inimesed on väidetavalt ka ufo pardal või mõnel teisel planeedil viibides kohanud surnud sugulasi või tuttavaid.)

Jätkub ajakirjas ...



Vaadatud 414 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi