Hauatagune helin tädilt

24.08.2020 11:25
Hillar Kohv
Kommentaarid
1
Foto:

Vanatädi Lilli, kes oli minu emale isa õde, kasvatas mind alates kahe ja poole aasta vanusest ning lahkus siitilmast 16. juunil 1995, mil olin 28aastane ja kümne kuune. 16. juunil oli tema 25. surma-aastapäev ning kui saabus 16. juuni ning kell oli öösel 01.30, hakkas ootamatult minu uksekell toas helisema.

See uksekell sai ostetud oksjonilt Pärnu Moeklikist ning see on selline uksekell, mis töötab patareidega. Uksekella nuppu käivad patareid ning seda nuppu on võimalik kleepida näiteks majaseinale, aga panna ka lihtsalt naela vahele. Uksekella helisev osa on aga vabalt pandav ükskõik kuhu. Mul on see toas riidekapi otsas ning ka seal on sees patareid.
Kella 01.30 paiku hakkas uksekell ootamatult tegema seda meloodiat, mille olin helinaks valinud ning siiani olin teadlik sellest, et helinat teeb uksekell ainult siis, kui keegi majaseinal asuvale nupule vajutab. Kui esimest korda helinat kuulsin, siis mõtlesin, et mõni haige naljaga inimene käib nupule vajutamas ning läksin õue vaatama. Mitte kedagi polnud näha. Kuna mul oli pealamp peas, vaatasin ka põõsastesse, aga seal polnud samuti kedagi. Läksin uuesti tuppa tagasi ning möödus umbes pool tundi, kui taas kõlas uksekella muusika ning nii kordus see veel umbes kolm korda. Läksin uuesti õue ning võtsin majaseinalt uksekella nupu ära, et lõpetada “tundmatul helistajal” haige nalja tegemine.
Panin uksekella nupu tuppa lauale ning mõni hetk hiljem helises uuesti sama uksekell. Siis tekkis juba küsimus, et mis kurat nüüd toimub? Üks selgitus toimunule võib olla see, et äkki sai uksekella patarei tühjaks ning seetõttu hakkas iseenesest helisema? Suitsu­anduri puhul on ju samuti nii, et kui patarei hakkab tühjaks saama, hakkab suitsuandur pidevalt laes “röökima” ehk alarmi andma ning teeb seda senikaua, kuni patarei on vahetatud. Aga kummaline on see, et see uksekella helinatrikk toimus just ööl vastu 16. juunit, mil oli vanatädi Lilli 25. surma-aastapäev? Kas vana­tädi andis endast märku uksekella helinaga 25 surma-aastapäeval? Tahtis ta äkki millestki märku anda?
Võtsin siis patareid uksekellast välja, et ootamatu helin lõppeks.
Mõni päev läks mööda ja isane kass muutus kummaliseks. Järsku hakkas ringi jooksma ning läks emase kassiga kiskuma. Tagatipuks hakkas isane kass kaklema veel ka iseendaga. Aeg-ajalt uriseb ja susiseb ning teeb sellist häält, nagu kakleks teise kassiga.
2006. aasta 16. juunil aga sattusin ühe kohaliku talupidaja õues kokku karuga. See oli mul elus esimest korda metsloomaga silmitsi seista. Olin sealkandis kala püüdmas ning kuulsin taluõue prügikastis kummalist müttamist. Kui ligi läksin, kargas karu sealt prügikastist välja. Loomulikult olime mõlemad ootamatust kohtumisest ehmunud. Ja jällegi leidis see sündmus aset vanatädi Lilli surma-aastapäeval 16 juunil. Kummalised märgid, loomad ja seosed. Selgitus neile puudub siiani.Vaadatud 599 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jeesus Kristus

Deemonid lollitavad sind.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi