Hevimees Varkel uuest ­videosinglist: ­Seksika ­saksofoni tõi Eesti ­raskerokki austraallane

30.05.2021 23:25
Martin Aare
Kommentaarid
6
Foto:

Üheks Nelli Teataja pühaks kohuseks on olnud emakeelse raskeroki propageerimine. Paraku pole eesti-hevi kunagi piisavalt palju.

Seda suurem oli meie üllatus kui saime kuulata Heraldi solisti Sven Varkeli uut videosinglit “Rutiin”. See rabas oma värskusega kui välk selgest taevast.

Nagu iga endast lugupidav hevimees teab, annab kodumaise hevi lipulaev Herald uut muusikat välja iga 5 aasta tagant. Ja peab ütlema, et Rutiini ei osanud ette näha isegi puuõõnes seiklev Igor Mang...
Jah. Peamiselt viirusepandeemia poolt peale surutud esinemispauside tõttu ja ka pisut ümmargusema vanusenumbri 45 puhul otsustasin üle aastate salvestada vahelduseks muusikat sooloartistina.
Tsiteerides legendaarset Beavist ja Buttheadi, et ”this video tells a message”, ehk siis Rutiini puhul on tegemist videoga, milles on sõnum.
See on selline elumõtteline sõnum.
Püüdes vastata ühiskonna, lähedaste, aga ka iseenda poolt seatud kõrgetele ootustele, rabame me ennast järjekindlalt haigeks või lausa surnuks, ja seda eriti mitte millegi nimel.
Mulle - kes kunagi sõnu ei kuula, vaid võtab vokaali pigem kui instrumenti - oli see saksofonisoolo ikka eriti värske üllatus. Kes selle üldse sisse mängis?
Sisse mängiti pea alaspidi rippudes. Haha, nali. Ühesõnaga jutt käib Austraalia saksofonistist, kelle nimi on Hugo Lee. Mees mängib legendaarses “downunderi” poprockansamblis Icehouse. Seega, muusikajalooline fakt: seksika saksi tõi pandeemiast räsitud Eesti raskerokki austraallane.

Aga ülejäänud pillid?
Rutiini produtsent on Austraalia multiinstrumentalisti Mike Mills. Tema bändi, mil nimeks Toehider, olen ma fännanud juba mõned head aastad. Mike oli ka see, kes kõik ülejäänud pillid sisse mängis.
Räägime videost ka. Ehe näide, et ei pea alati meestekarjaga metsas kärbsekat sööma. Ka lihtsad asjad töötavad.
Tõenäoliselt pandeemiast tulenevalt oli mul selline väga üldine nägemus “peast telekastis”. Ülejäänud režii panid kokku Tarvo Tammeoks ja Priit Lahi. Võtete ajal sain aimu, et video tuleb eriline, aga tervikpilti mul polnud. Lõpptulemust nähes olin vägagi meeldivalt üllatunud.

Vähesed eesti artistid teevad oma lugudest ka rahvusvahelise versiooni. Sina tegid.
Mõtlesin jah, et sel korral võiks lugu ilmuda nii eesti kui inglise keeles. Videos ning kohalikes raadiotes kõlab loo eestikeelne variant, aga ingliskeelset versiooni “Routine” saab kuulda Spotify’st, Apple Musicust, Amazon Musicust ja kõigist muudest digilevikanalitest. Ingliskeelse versiooni sõnade autoriks on kohalike klubikaakide hirm ja hinnatud õpetaja Aleksandr Popov.Vaadatud 470 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Soolomees Sorkel

Õiges hevis ainult soolud omgi ! Siuh ja säuh !

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi