Hirmsa lapsemõrva jälgedes - kas väike tüdruk tapeti just siin?

14.04.2019 21:35
Lauri Nokkur
Kommentaarid
1
Foto:

On narvakaid, kes usuvad, et väike Varvara Ivanova tegi oma ­viimased hingetõmbed pildil olevas räämas majas.

Seitse aastat tagasi Narvas toime pandud hirmus lapsemõrv on küll ametlikult selguse saanud, kuid paljud narvalased pole kindlad, et politsei õige tulemuseni jõudis...
Seetõttu ringleb piirilinnas endiselt sahinaid ja kuulujutte. Põhjuseks mitte see, et inimesed otsiksid põnevust, vaid pigem vajadus turvalisuse järele, mida väikese tüdruku tapmise mõnevõrra kaheldav uurimine pole suutnud tagada.

Väidetavalt uurimata ­piirkond
Mäletatavasti leiti Varvara surnukeha küllaltki tema kodu lähedalt, kuid oli selge, et seal tütarlast ei tapetud. Mõrvapaika pole seni kindlaks tehtud.
Samas piirkonnas elavad inimesed juhtisid siinkirjutaja tähelepanu ühele vanale majale mahajäetud tootmispiirkonnas, kus praegu käivad peamiselt narkomaanid.
Aadressil Uusküla 23 on selline maja. Maja kõrval asuvad mahajäetud hooned ja kunagine tootmine.
Kohalikke olusid teadvate inimeste sõnul pole majakeses ega selle ümbruses seitsme aastaga midagi muutunud. Ka ei olevat politsei seda läbi otsinud, kuigi kahtlane tühi maja on nii Varvara kodu kui ka mõrvapaiga lähedal –umbes 200 meetrit mõlemas.
Jah, see majake ei paista esmapilgul silma, ning kõik ei teagi selle olemasolust. See aga peaks olema pigem kahtlusi äratav kui vaigistav asjaolu.

Kodu mängimise koht
Siinkirjutajale teeb muret ühe praeguse väikese tüdruku kinnitus, et seal majakeses on tore päeva ajal kodu mängimas käia. Et tema ja tema sõbrad käivad seal tihti.
Hämaramal ajal asustavad majakest süstlamehed, võib-olla ka muud kurjategijad.
Kas ka Varvara eluajal seal väikeses, tõepoolest veidi nukumaja meenutavas räämas hoonekeses kodu mängiti, pole hetkel kelleltki küsida.
Praegused väikesed tüdrukud teavad, et „Alati on käidud!”
Jätkuvalt on seitsme aasta taguse aja kohta üksnes küsimused, mitte vastused. Kas Varvara on seal majas olnud? Võis ta ise sinna minna? Kas teda võidi sinna meelitada? Või sundida? Või tassida?
Kas tuult pidavad seinad annavad piisavalt soojust, et seal laps vägistada?Kas maniakk ja laibapeitja oli sama inimene?
Küsimusi esitades jõuame veel ühe versioonini, mida kohalike kinnitust mööda pole eriti uuritud.
Kogu aeg on eeldatud, et keegi röövis Varvara, vägistas ja tappis ta ning viis ta laiba sinna, kust see peatselt leiti.
Aga... Oli see ikka üks ja sama inimene? Ei saa ju välistada sedagi, et vägistaja ja tapja lahkus „mängumajast”, jättes maha lapse surnukeha.
Ametlikult süüdi mõistetud mees tuvastati väidetavalt talle kuulunud vaiba järgi, millesse tüdruku surnukeha oli mässitud.
Samas on selle mehe kohta teada, et ta oli narkomaan ning pärsitud suguihaga. Enamasti pole narkomaanid pedofiilid. Ja enamasti on pedofiilid üsna kavalad oma kuritegusid peitma – isiklik vaip surnukeha ümber väga hästi justkui mustrisse ei mahu...
Miks laiba leidnud mees politseisse ei helistanud?
Kuriteoregistriga narkomaan ei pruugi seda julgeda – õhtune aeg, kahekesi vägistatud ja tapetud väikese tüdrukuga...

120 pedofiiliajuhtumit
Kas politsei tegi oma tööd hästi või halvasti, seda ei saa siinkirjutaja väita. Seda saab küll, et Narva selle piirkonna inimesed pole rahu leidnud, ning Varvara Ivanova mõrvast räägitakse endiselt küllalt palju.
Meenutamist väärib ka politsei poolt ametlikult välja toodud info, et Varvara mõrva uurimine tõi kaasa 120 pedofiiliajuhtumi avastamise Ida-Virumaal.
Kas see näitab politsei head tööd või varasemaid kohutavaid tegemata jätmisi, jääb samuti igaühe enese hinnata.

Vaadatud 1747 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Valter

Noh, narkarid on väga ebastabiilsed. Täiesti võimelised mistahes luulu ajel selliseid asju tegema.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi