Igor Volke viib Eesti UFO-juhtumid maailma

20.12.2020 23:35
Kaire Kenk-Jokinen Foto: Aivar Pärtel
Kommentaarid
4
Foto:

Eesti on tundmatute lendavate objektide ja võimalike tulnukate jaoks üpris kuum koht. Korra juhtus lausa nii, et inimene hammustas maavälist olendit.

“Kui näete pimedas taevas mingit heledat objekti, sulgege korraks silmad. Kui objekt püsib, on see reaalne, keskkonnas. Kui tegemist pole drooni, signaalraketi või muu inimese loodud seadeldisega, võib see olla nähtus, mida iseloomustatakse väljendiga “orb”. Et sügis ja talv on paranähtuste vaatlemiseks kõige sobivamad aastaajad, kutsub meie teenekas ufoloog Igor Volke (pildil) üles jagama lugusid nii nähtuste kui kokkupuudete kohta, et siinkandis toimuvat paremini dokumenteerida. Mis või kes on orbid? Miks me neid näeme?
Volke on koos oma väikese meeskonnaga (Priit Rifk, Urmas Ojaste, abikaasa Aire Volke) kokku pannud poole sajandi jooksul (1970-2020) Eestis inimestelt kogutud materjali koos slaididega. “350-400 juhtumit, inimeste kokkupuudetest paranormaalsete nähtustega. See läheb peatselt Youtube’i, tõlgime ka inglise, vene, taani ja norra keelde ning kavatseme ka hiinlastele arusaadavaks teha,” ütleb Volke. Tema sõnul on tegu kümnendikuga sellest, kui palju võiks inimestel tegelikult anormaalseid kogemusi olla. Materjal annab võimaluse andmestikuga varast analüütilist tööd alustada ning võrrelda tulemusi teiste riikide analoogidega.

Fenomen või anomaalia
“Olen ise vaadelnud ufosid kolmel korral. Erinevatel aastatel: 1972, 1979 ja 1990. Tundmatu lendav objekt, UFO seda markeerib,” selgitab Volke. Ühel korral oli tema sõnul tegemist näiteks punase mürsukujulise objektiga, mida pole võimalik millegi muuga segamini ajada.” Kuid üldiselt pole minu isiklikud kogemused üldsegi nii huvitavad, kui arvata võiks. Olen pigem informatsiooni koguja ning analüüsija.”
Kõige markantsemaks võiks Volke sõnul olla 1990. aastate juhtum Muhu saarel. “Üks normaalne keskealine naisterahvas võttis kätte olendi, kelle päritolu ja tähendust ta ei teadnud. Kui too haaras käest ja püüdis enda poole kutsuda, et tule meiega kaasa, siis ta hammustas enesekaitseks teda,” meenutab ufoloog.
Igor Volke on anomaalseid ja paranormaalseid nähtusi uurinud juba pool sajandit ning teeb koostööd paljude UFO-sid ja anomaaliaid uurivate organisatsioonide ja inimestega. Ufo­probleemiga on ta tegelenud 1970. aastast fenomenoloogia ja välitööde tasemel, keskkonna anomaaliate registreerimise ja uurimisega on ta tegelenud 1980. aastate algusest. UFO-­dega seotud lood jõuavad temani lausa iganädalaselt. “Kolm neli korda nädalas keskmiselt ja lainetena – praegusel pimedal ajal ­sagedamini.”

Tänaseni tuleb signaale
Volkest on sisuliselt saanud Eesti ufoloogia sünonüüm ja järje­pidevuse hoidja. 1979 asutati tema osalusel AKRAK ehk ­Anomaalsete Keskkonnanähtuste Registreerimise ja Analüüsi Komisjon, mis hääbus taasiseiseisvumisega. 15 aastat tagasi sündis EUFON ehk Estonian UFO Network, mis on samuti paljuski varjusurmas. Praegu koordineerib Volke uurijate sõpruskonda, kelle mitteametlik peakontor ja arhiiv on tema kodu.
Volke sõnul tuleb tänaseni 10-12 signaali aastas, millest 5-6 on nii põnevad, et minnakse sündmuspaigale. Vajadusel kaasatakse erinevaid eksperte ja aparatuuri, võetakse pinnase- ja koeproove. On isegi ette tulnud, et kasutatakse hüpnoosi, et tunnistaja blokeeritud mälestusi vabastada. Uurijatele laekub aastas ka sadakond pilti väidetavatest UFO-dest. Kvaliteet on üldjuhul kehv, sest sündmus on alati ootamatu, inimesed ähmis ja objekt kaugel.
“Mõiste anormaalne ehk paranormaalne keskkonnanähtus on kategooria, mis sisaldab endas kolme levinumat nähtuste rühma. Kõige põnevamad on UFO ehk tundmatu lendav objekt, millest inimesed on aastakümneid teada andnud. Selle materjaliga on olnud väga huvitav töötada, neid taas läbi lugeda ja koos tunnistajatega läbi elada. Kui meie tsivilisatsiooni eksisteerimise ajal leiab tunnistust kasvõi ühe tundmatu lendava objekti pilootide päritolu, leiab tõendust, et need piloodid pole pärit inimeste hulgast, vaid kusagilt mujalt, siis saab sellest tõeline skandaal teaduses, mis lööb mõra kõikidesse religioonidesse, kõikidesse akadeemiatesse,” mõtiskleb Volke.

Põhjalikku intervjuud Igor Volkega loe ajakirja Müstilised Lood detsembrinumbrist.Vaadatud 1791 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Heldur

Asi on naljakas ja põnev kuni endaga asjad juhtuvad. ( endal kolm neli intsidenti mistõttu hakati suisa Ufoks kutsuma ) Sealt edasi hakkad pelgama. Külmavärinaid tekib isegi üle 25 aasta taguste juhtudega. Hea raamat mis asju minu jaoks selgitas on " Paraspioonid "

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi