Ilusate silmadega mees lollitas mitut naist järjestikku

23.01.2022 23:40
Helgi Soots Illustreeriv foto
Kommentaarid
5
Foto:

Guido pilk oli naistele lummav, kuid tema eksnaise viha oli uute pruutide jaoks suisa hävitav. Üks keeruline olukord järgnes teisele.

Ukse paugatus äratas Sirje. Ta süütas lambi, voodi kõrval seisval kapiuksel asuv kell näitas viiendat hommikutundi. Vallo tuli koju. Siis jäi kõik vaikseks, läks vist oma tuppa.
Vallo oli kaasüüriline, kelle ta oli majja võtnud pool aastat pärast oma mehe, Villu surma. Mees, kes väga harva viina võttis, oli sel õnnetul pühapäeval sõprade pool saunas käies purjuspäi mootorratta võtnud ja vastu seina hunnikusse kihutanud. Ootamatus tabas Sirjet valusasti. Nüüdki ei olnud ta sellest üle saanud. Nüüd oli tal toeks tütar Ly, kuid kaheksa-aastane laps vajas ise veel tuge. Sirje oli äsja kolmekümneseks saanud, ja jäigi üksinda.
Ta töötas keskkoolis kirjandusõpetajana. Ja suur see palk küll ei olnud, aga mees oli oma pangaarvele korjanud kenakese summa. Viie toaga maja, mille Villu oli ehitanud, vajas hoolt ja ka raha, nii et kui Vallo kuulutuse peale kohale ilmus, ise igati sümpaatne, oli naine kohe nõus teda üürnikuks võtma. Nii läkski elu kergemaks. Vallo, kena tumedapäine, viis aastat Sirjest noorem mees, tundus olevat viisakus ise.

Ootamatu armumine
Isegi tütrele meeldis temaga koos olla. Aga ühel seminaril kohtas Sirje meest, kellesse ta paugupealt armus. Kas see oligi armastus? Tema jaoks küll! Guido töötas õhtukoolis keemiaõpetajana. Kena meheliku näoga, milles domineerisid just läbitungivad tumepruunid silmad. Ega Sirjelgi viga polnud. Ümar, meeldivalt täidlase kehaga ja ümara armsa näoga loomulik blondiin. Nii saigi alguse kuum suhe.
Naine kutsus Guido ka enda poole, millest mees paaril korral keeldus, kuid lõpuks nõustus: „Eks ma tulen,“ lausus ta ühel pühapäeval. Niipalju oli ta Sirjele rääkinud, et naisest elas ta lahus juba kaks aastat, makstes alimente üheksa-aastasele tütrele. Naisest oli ta noorem olnud – oma 10 aastat. Praegu oli neljakümne viiene. Vendi ega õdesid ei olnud. Isa oli juba eakas mees, elas maal. Ema suri juba kümmekond aastat tagasi. Sirjegi oli ainuke laps. Kuid tema mõlemad vanemad olid surnud. Sirje rääkis mehele ka oma üürnikust ning kui nüüd mehed kohtusid, valitses nende vahel sõbralikkus. Lahkudes suruti kättki.
Aga siis hakkasid toimuva ebameeldivad sündmused. Kui Sirje ühel sügispäeval õpetajate toast väljus, helistas talle nutuse häälega Ly: „Ema, tule ruttu, kõik meie aknad on katki tehtud!“
Koju jõudes ootas teda klaasikildude hunnik ja mustavad raamid. Kes see küll sellise teoga hakkama oli saanud?! Kojutulnud Vallogi kohkus. Peaks politseisse teatama, arvas ta, helistas ise ja teatas juhtunust. Siis kiirustas tuttava juurde, kes töötas klaasimistöökojas, et uued aknad ette saaks. Politseinikud tulid kohale, koostati akt ja lubati uurida. Aknad said korda tänu Vallole.

Uus ja meeldiv sõbratar
Ühel päeval teatas Vallo: „Tahaksin oma vanema õe külla kutsuda, kuidas perenaine arvab?“ Muidugi polnud Sirjel selle vastu midagi. Õe saabudes keetis mees kohvi ja Sirjetki tutvustati ning paluti koos kohvi jooma. Kena daam oli umbes viiekümne aastane, hästi meigitud. Ennast tutvustas ta nimepidi – „Reeli“.
Igati tore vestlus kujunes. Reeli töötas juba aastaid arhiivis. Mees suri tal paar aastat tagasi insulti. Tütargi, kes arstiks oli õppinud, läks välismaale mehele ja Reeli nägi oma kaht lapselast ainult paar korda aastas, kui nad Rootsist külla sõitsid.
Ja kujuneski nii, et Sirje sai endale ajapikku vanema sõbratari. Kord Reeli poolt koju tulles ootas teda ees jällegi ebameeldiv lugu. Kui ta võtit lukuauku torkas, ei läinud see sugugi sinna, midagi oli ees. Küünlavaha! Jälle oli keegi talle käki kokku keeranud! Varsti ei või oma kodus enam millegi peale kindel olla.

Õhus terendab kooselu
Õhtusöögi ajal oli tütar kuidagi kahtlaselt vaikne. Sirje uures, et kas midagi juhtus: „Oli sul koolis mingi probleem?
Ly vaatas vilksamisi emale otsa: „Tead, ma nägin onu Guidot. Ta läks üle tee, ühe naisega, nad hoidsid käest kinni. Mulle see onu Guido üldsegi ei meeldi!“ lõpetas Ly.
Sirje ei osanud selle peale midagi kosta. Aga ebameeldiv tunne tekkis küll.
Kohtamised aga jätkusid. Kuid nüüd oli Sirje kuidagi valvas. Tundus, et meeski sai sellest aru. Kord küsis ta: „Ütle, kas sulle minu juures midagi ei meeldi?“
Naine eitas, et pole midagi, kõik on korras. Siis hakkas Guido talle järsku kingitusi tegema. Varem oli ta mõnikord lõhnaõli kinkinud või lilleõie toonud. Seegi tundus Sirjele kahtlane. Vallo oli endale tütarlapse leidnud ja paaril korral ka külla kutsunud. Kena neiu tundus olevat ja Vallo mainis, et varsti nad vist hakkavadki koos elama, aga enne registreerivad ära. Neiu vanemad on väga ranged. Nad ostavad endale korteri, nii et Sirje jääb üürnikust ilma.
Ta mainis jutu sees sellest ka Guidole. Paistis mehe näost – see uudis valmistas talle rõõmu: „Eks ma tulen siis ise sinu juurde, sulle toeks,“ lausus ta nagu poolnaljatades.

Midagi tundub olevat vale
Guido hakkaski tal nüüd sagedasti külas käima. Ly mossitas küll. Sirje küll lohutas, et ega see asi pole veel otsustatud. Ta tunded olid segased. Midagi mehes oli valet. Aastaga oli ta teda juba natuke tundma õppinud.
Saabuski Vallo kolimispäev. Ka Reeli tuli sel päeval vennale appi. Nad jõid kõik just kohvi, kui äkki astus uksest sisse Guido ja sinna ta seisma jäigi.
„Tere, Guido,“ kõlas üllatunud näoga Reeli suust. Sirje aga lausus, et astugu edasi.
Vastumeelselt tegi mees mõne sammu pomisedes: „Mul on vähe aega, teinekord tulen.“ Ja kadus uksest välja. Üksteisele otsa vaadates valitses taas vaikus.
Siis puhkes Reeli naerma: „Kas see ongi see Guido? Mina tunnen teda hästi, sest rumala peaga langesin tema ilusate silmade ohvriks. Oma kaks aastat, enne, kui aru pähe tuli. Tema endine naine tegi mu elu põrguks. Küll viskas aknaid puruks, käis sõimamas, sest mees elas ju ikka temaga koos, mulle aga valetas. Aga naisel on palju raha... Välimus, ausalt öeldes, on küll jõle!“
Sirje kuulas kõike, silmad pärani. Reeli aga kallistas teda: „Täna taevast, et lahti said!“
Kõige rohkem oli aga hea meel Lyl. Vaata siis veel silmi, mis pidid olema hinge peegel. Aga vahel on see ka kõverpeegel.Vaadatud 1495 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Эдгаро Завизааро

Sarnanae juhtum oli ka Haapsalu ligidal, kohlik aktivist vägistas ilusate silmadega lumememme. Ta oli valimisliidu Haapsalu Kodu liige, Suklise semu. Praeguseks on lumememm sulanud, murul vaid aktivisti rebenenud trussaarid.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi