Indrek Tarand: "Eesti probleem on vaimne vaesumine!"

02.06.2019 12:15
Hillar Kohv Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
8
Foto:

Indrek Tarand on end nii Eestis kui kaugemal näidanud nii huvitava küsija kui ka vastajana. Aga kuidas reageerib poliitik siis, kui talle otseselt tema tegevusega mitte seotud küsimusi esitada? Proovime toidu- ja prügimajandusega.

Mis on Eestis peamised puudused või probleemid, mis vajaksid kohest lahendamist?
Eesti esmane probleem on vaimne vaesumine. See vajab meie endi pingutust.

Kuidas suhtute sellesse, et paljud kauplused jätkuvalt viskavad mahakantud toidu prügikasti ning ei anneta seda näiteks abivajajatele ehk toimetulekuraskustes peredele või Toidupangale?
Toidu raiskamine on jõuka maailma suur viga ning sellega saab paremaid lahendusi luua. Toidupank on kindlasti üks partnereid, ent tuleb veel võimalusi leida. Prantsusmaast võib nii mõndagi õppida. Aga mitte Marine le Penilt.

Kuidas saaks Eestis paremini prügimajandust korraldada?
Prügilepingute asjus kehtib subsidiaarsus, ehk see asi on kohalike omavalitsuste pädevuses. Aga prügi, eriti ohtlikud jäätmed, näiteks tuumajäätmed, on mõistagi globaalne probleem ja seda peabki rahvusvahelises koostöös menetlema. Eriti arvestades loodusressursside vähenemist on tsirkulaarmajanduse roll kasvav jne. Aga nii olla ei saa, et mina hoian oma tahtel mürgiseid aineid kodus kuuris ja naabrimees Hillar saab ka tsipake kiiritust...Mis on teie jaoks nn suhkrutrahv, millest kunagi pidevalt räägiti. Kuidas seda teemat kommenteerite?
Ma ei mäleta täpselt suhkrutrahvi asjaolusid, see seostus nn laovaruga ja hamsterdamisega. Igatahes oli see vähem Eestit vigastav kui EASi ja liidrite käitumine Ärma taluga, või Malaisia reisil külmkapi avamisega seonduv.

Miks kandideeristite Europarlamenti?
Esimesel korral teadupärast tekitas huvi kinniste nimekirjade seadus. Aga hiljem mõistsin, et olen sealses töös üks parimaid Eestist. Ja hea mängija peab ikka väljakule tahtma...

Mida soovite valijatele südamelt ära öelda?
“Südamelt ära” on minu tädi Kristi kirjutatud raamat, mul pole sellele esialgu midagi lisada.

Vaadatud 1208 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
lahe

Ta juu räägibki endast...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi