Isolatsioon söötis pere säästud ­netikasiinosse

17.05.2020 21:30
Katariina Põldmaa Illustreeriv pilt
Kommentaarid
3
Foto:

Isolatsioon söötis pere säästud ­netikasiinosse

24aastane Marge elas isolatsiooni viimastel päevadel üle tõeliselt suure ehmatuse: ootamatult avastas ta, et mees on nende ühised säästud lihtlabaselt maha mänginud.
Marge töötab müüjana ning käis eriolukorras pidevalt tööl, sest suured poed olid avatud. Tööd oli tavapärasest rohkemgi, sest kui osa töötajaid olid haiged, pakuti vabu vahetusi tervetele, kes tahtsid pisut rohkem teenida.
Marge tahtis, sest nad koguvad mehega raha oma korteri sissemakseks, et üüripinnalt lõpuks ometi päris oma koju saada.
Abikaasa Urmas aga kaotas kriisiajaks töö ning veetis pikki päevi kodus. Nii tekkiski mehel mõte anda pere eelarvesse oma panus sellega, et raha vilkuval ekraanil pööritada.

Väikestest võitudest said peagi kaotused
„Alustasin väga väikeste panustega,” ütleb Urmas väga süüdlaslikult. „Algul tundus, et ma olen igati õigel teel, sest ehkki ma natuke kaotasin, oli väikesi võite siiski rohkem. Päris võimas tunne oli, kui hommikusest viiekümnest eurost oli õhtuks saanud sada kakskümmend.”
Kuidas väikesed võidud suurteks kaotusteks pöörasid, ei oska Urmas ise ka öelda – see lihtsalt juhtus.
Esialgu oli mees täiesti kindel, et suudab raha juba järgmisel päeval tagasi teenida. Ka naisele ei öelnud ta midagi, sest uskus siiralt, et võidab peatselt jälle ning paneb siis raha tagasi.
Aga seda ei juhtunud. Ehkki pisikesi võite tuli veel ette, oli kaotused siiski juba valdavad.
Oma kurbuses ja kibestumises julgeb Urmas aga veidi naistki süüdistada – Marge oli ju ära ning mehel oli kodus talumatult igav.
„Hoidsin kodu korras ja tegin süüa, aga ühetoalises korteris heakorra hoidmine ei ole ju pikkade päevade töö,” märgib mees.

Kohutav ehmatus
Marge avastas puudujäägi säästudes siis, kui ta viimatisel palgapäeval raha perekonna säästuarvele hakkas panema. Sinna oli kogunenud tema teada juba 5600 eurot ning Marge nautis juba ette seda hetke, kus see summa lisatava 350 euro jagu suurem oleks.
„Ma ei uskunud oma silmi,” tunnistab Marge selle hetke kohta, mil ta arvet vaadates avastas, et seal on raha vaid 18,4 eurot. Pluss raha, mille naine palgapäeval kõrvale otsustas panna.
Naise karjatusele järgnes ukse sulgemise heli. Mees oli läinud välja, et selgitusi edasi lükata.
Paari jalutatud tunniga sai mees siiski aru, et minna pole tal kuskile – maailmgi on lukus. Mees naasis koju ning alustas pika ja valusa ülestunnistusega.
Naine tunnistab, et oli päris korraliku dilemma ees, sest selline reetmine nende ühiste plaanide suhtes lõi tema pea sassi ja võttis lausa jalad nõrgaks.
Veidi mõelnud, andis Marge siiski Urmasele andeks. „Esiteks ma armastan teda,” ütleb naine veendunult. „Aga teiseks – kas mul oleks siis üksinda ja ilma säästudeta parem? Praegu vähemalt teame, et alustame koos jälle kogumist ning varem või hiljem jõuame ka oma koduni.”Vaadatud 810 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Korvapalli klomp

Tooge raha Bondoorasse. See on veel kindlam kui Gildi pank.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi