Jäähoki kui riiklik küsimus

07.01.2018 15:30
Gert Liivamäe
Kommentaarid
0
Foto:

Jäähoki on suurriikide tipp-poliitikute jaoks väga tähtis mäng, selgub hiljuti eesti keeles ilmunud Mihhail Zõgari raamatust „Kõik Kremli mehed. Tänapäeva Venemaa lühiajalugu”.

Teatavasti toimusid 7.- 23. veebruarini Sotši olümpiamängud, mille jäähokiturniiri jälgis suure huviga ka president Putin. 14. veebruaril juhatas Putin Novo-Ogarjovos riigi julgeolekunõukogu istungit ja seejärel sõitis järgmisel päeval tagasi Sotši.
Autor kirjutab, et 15. veebruaril mängis Venemaa jäähokikoondis USA vastu alagrupiturniiril. Tribüünile tulid nii Putin, peaminister Medvedjev kui ka administratsiooni ülem Ivanov. Kolmandal kolmandikul 2:2 seisul viskas Vene mängija Fjodor Tjutin kolmanda värava, kuid NHLis töötav kohtunik Brad Meier ei lugenud seda, sest värav oli paigast ära. Venemaa kaotas mängu bullititega.
Zõgar kirjutab: „Putin ja kõik vene fännid olid marus. Miks matšil ameeriklaste osavõtul oli kohtunikuks ameeriklane, olid nad nördinud – see on ilmne Venemaa-vastane vandenõu. Mitte vähem ei pahandanud õnnitlus, mille kirjutas president Barack Obama Twitteris Ameerika hokimeestele: „Õnnitlen T. J. Oshie’d ja USA meeste jäähokimeeskonda suure võidu puhul! Mitte kunagi ärge lõpetage uskumast imedesse.“ Allkiri OB tähendas, et selle säutsu kirjutas president ise, mitte pressiteenistus. „Kahju, et kohtunikud seda õigel ajal ei märganud, sest mängida paigalt nihkunud väravaga on alati väga kasulik ühele meeskonnale – seal, kus värav on paigalt nihutatud, eriti kui kohtunik ei märka. Sest kui litter sisse lendab, saab alati vaidlustada, aga kui ei lennanud, võib loota edukale vasturünnakule. Kuid ka kohtunik eksib mõnikord, sellepärast ei hakkaks ma siin kellelegi silti külge riputama, vaid lähtusin sellest, et me võidame ilmse ülekaaluga,“ ironiseeris matši kommenteerides Putin.”
See näitab, et kahe suure riigi juhid tegelesid hokimänguga, mille tulemus suurt sportlikku tähtsust ei omanudki, sest nii USA kui ka Venemaa said alagrupist edasi. Venemaa tee peatas veerandfinaalis hoopis Soome, alistades kodumeeskonna 3:1. Poolfinaalis kaotas Soome Rootsile 1:2, aga alistas pronksimängus USA 5:0. Kuldmedalid sai olümpial Kanada, hõbemedalid Rootsi ja pronksmedalid Soome meeskond.Vaadatud 688 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi