Jalgpallureile jagatakse õpetusi, kuidas paremini vene naisi sebida

10.06.2018 23:30
Allan Espenberg
Kommentaarid
0
Foto:

Maailmameistrivõistlused jalgpallis meeskondadele pälvivad alati palju tähelepanu, sest need toimuvad üsna harva – iga nelja aasta tagant. Juuni keskel Venemaal algav turniir, kuhu saabub suur hulk sportlasi ja pealtvaatajaid, pole selles suhtes erandiks. Pealegi on MMid alati olnud seotud naistega, kuid seekord võib-olla isegi rohkem kui varem.

Sportlastele õpetati vene naiste sebimist
Väga skandaalseks kujunesid Argentina Jalgpalliliidu (AFA) poolt oma sportlastele koostatud nõuanded. Trükitud käsiraamat pealkirjaga „Vene keel ja kultuur” sisaldab palju kasulikku ja vajalikku infot Venemaale sõitvatele jalgpalluritele, ajakirjanikele, treeneritele, ametnikele. Kuid selles oli ka peatükk, kuidas oleks kõige õigem tutvuda vene neidudega.
Vene keele õpetaja Eduardo Pennisi poolt kokku pandud õppevahendi skandaalse peatüki pealkirjaks oli “Mida teha, kui soovite proovida õnne vene neiuga”. Pennisi kinnitusel oli AFA kõik tema materjalid kinnitanud täielikult. Ise nimetas ta oma nõuandeid süütuteks ja naiivseteks.
Üks punktidest kõlas nii: „Vene naised on ilusad, mistõttu soovivad paljud mehed nendega magada. Võib-olla tahavad naisedki sedasama, kuid ei tohi unustada, et nad on samuti isiksused, kes tahavad tunda end tähtsate ja erilistena. Ärge esitage lolle küsimusi seksi kohta. Venelaste jaoks on seks midagi nii isiklikku, et sellest avalikult ei räägita.”
Teine mõte oli aga selline: „Tavaliselt huvitavad vene naisi olulised asjad, kuid loomulikult võite te trehvata ka selliseid, keda köidavad ainult iluesemed, raha ja muud materiaalsed väärtused, ning seegi, kui ilus te olete. Kuid ärge muretsege. Venemaal on väga palju ilusaid naisi, kuid kõik ei sobi teile. Olge valiv!”
Veel on jagatud selliseid õpetussõnu, et venelannadele meeldivad algatusvõimelised, puhtad, hästi riietuvad ja lõhnastatud mehed, kuid nad ei salli igavaid, negatiivseid, morne ja sõnaahtraid mehi.
Arvatavasti polnud selle brošüüri näol tegu Jalgpalliliidu naljaga, vaid tõepoolest taheti oma inimesi hoiatada vene naiste eest. Ei osatud arvatagi, et sellest tõuseb nii suur kisa ja kära. Kuid kui fotod sellest tekstist hakkasid levima kogu maailmas, siis otsustati Argentinas vastavad leheküljed sellest brošüürist igaks juhuks välja rebida.

“Vene naised on paksud ja rasvased”
Vene naised ei eruta ainult ladinaameeriklasi, vaid ka teiste piirkondade mehi. Näiteks Kairo ühes ajalehes avaldati soovitused egiptlastele, kes lähevad MMile toetama Egiptuse meeskonda ja oma vutistaari Mohamed Salahi. Need soovitused tekitasid venelastes suurt viha. Näiteks soovitati Egiptuse jalgpallifännidel peita tšekiraamatud ja rahakotid ära, sest vene naistele meeldivad dollarid ja nad on väga maiad võõraste rahakottide peale.
Veel ilmus ajalehes taoline mõtisklus: „Tahate põgeneda oma paksu naise eest? Aga Venemaal te oma unistuste naist ei kohta, sest seal on väga keeruline leida normaalkaalus neidu. Nad on liiga kiitsakad või väga rasvased.”
Taolised nõuanded paistsid liiga skandaalsetena, mistõttu autoril tuli Associated Pressi palvel end koguni õigustada. Tema vastus oli järgmine: „Minu arvamus põhineb isiklikul kogemusel, kuid ma ei ütle, et absoluutselt kõik vene naised on sellised. Lihtsalt paljudel neist on taolised jooned. Muide, oma artikliga tahtsin ma eelkõige toetada Egiptuse naisi, keda ehmatas Egiptuse meeskonna jõudmine turniirile, ning kes hakkasid sellega seoses kartma, et nende mehed jooksevad Venemaale seiklusi otsima.”

“Vene naised on ilusad ja ohutud”
Välisriikides koostati MMi eel Venemaa kohta hulgaliselt infobrošüüre ja õpetati venelastega läbikäimist, kuid venelaste endi meelest olid need pungil valesid, ebareaalseid andmeid ja propagandatrikke, mistõttu Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova korraldas sel puhul lausa spetsiaalse pressikonverentsi.
Zahharova kinnitas, et välismaal levivad infokillud ei vasta absoluutselt tõele. Tema sõnutsi ei näe jalgpallihuvilised staadionitel okastraati ja venelased pole sugugi nii suured joodikud, nagu neid kujutatakse. Need olid vihjed Norras ilmunud brošüürile, kus vene staadionile oli ümber tõmmatud okastraat, ning inglaste voldikule, kus soovitati venelastega viinavõtmises mitte võistelda, sest võitja on ette teada.
Ametnik avaldas veendumust, et Venemaale saabuvad külali­sed satuvad hämmeldusse, kuna nad ei saa aru, miks neid hirmutati eelnevalt vene naistega ning hoiatati nende erilise, võrgutava ja hukatusliku kauniduse eest. Zahharova sõnul on vene naised tõepoolest ilusad, kuid nad ei ohusta mitte kedagi.Suhtlusvõrgustikus ­otsitakse prostituute
Venemaa Naiste Kriisikeskus algatas maikuus petitsiooni, milles paluti lõpetada naiste värbamine suhtlusvõrgustiku VKontakte kaudu seksitööstusesse MMi ajaks. Ainuüksi veebruaris ja märtsis ilmus VKontakte leheküljel ligi 10 000 kuulutust, milles kutsuti noori tüdrukuid tööle massaažisalongidesse, eskorditeenustesse, spaadesse, saunadesse ja mujale. Seejuures rõhutati, et eelnev töökogemus pole oluline ja töötasu on üüratu.
Petitsiooni autorid olid veendunud, et tegemist on naiste seksuaalse ekspluateerimisega, sest nende arvates ei vasta töökirjeldused sageli nende sisule. Räägitakse konkreetsest tööotsast, kuid tegelikult tuleb teha hoopis midagi muud. „Oleme kindlad, et seksikuulutuste hulga järsk suurenemine on seotud otseselt Venemaal toimuva jalgpalliturniiriga. Täpselt samasugust tendentsi märgati ka eelmistel MMidel Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Brasiilias,” kirjutasid autorid.
VKontakte pressiamet teatas petitsiooni algatajatele, et nad püüavad küll intiimteenuseid reklaamivaid saite võimalikult kiiresti eemaldada, kuid kuna neid on nii palju ja tuleb pidevalt juurde, siis pole see sajaprotsendiliselt teostatav. „Me kustutame taolised materjalid mõne minuti jooksul, kui oleme saanud kasutajatelt vastava kaebuse,” lubati ometi.

Vaadatud 1236 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi