Jan Uuspõld teeb Ikla ­piiril musta komöödiat

26.08.2018 14:20
Hillar Kohv
Kommentaarid
0
Foto:

25. juuli hommikul kohtusin juhuslikult Pärnus Tallinna maanteel asuvas pagaritöökojas Leivakas tuntud näitleja Jan Uuspõlluga, kellega tegin ka intervjuu.

Viimati kohtusin Jan Uuspõlluga 15 aastat tagasi, 2003. aasta juulis, mil ta oli koka rollis ja tegi Kanal 2-s suvesarja "Kokk tuleb". Minu juures käis maitsepolitseina laulja Anne Veski.

Jan Uuspõld, kuidas sul läinud on, millega tegeled?
Mul on väga hästi läinud ja mul on suur rõõm sinuga kohtumise üle, Hillar. Minu teada pole me kohtunud 15 aastat.
Aga mina tegelen ikka sama asjaga, tegevusala muutnud pole.

Kas sul on mõni suvelavastus?
Jah, praegu teeme Iklas piiri peal niisugust alkoholi-teemalist musta komöödiat. Aga see on nii populaarne, et kõik on välja müüdud.Millised on augusti-plaanid?
Ma teen niisugust sügavamat-tõsisemat teatrit ka. Lähen Hiiumaale tegema näitemängu "Muna". Mängin seal heliloojat, ei ütle ühtegi sõna vastukaaluks neile monotükkidele , kus ma räägin kümneid lehekülgi teksti, siis seal olen täitsa vait. Väga põnev on!

Millised muljed sul kokasaatest üldse on, kui oleks selline saatesari Kanal 2-s või mõnes muus telekanalis, et kas võtaksid selle uuesti tegemisele?
Ma arvan, et ikka võtaks tegemiseks, sest ma sain vaat' kui paljudel huvitavatel inimestel külas käia, kaasa arvatud sina.

Paljud inimesed tahaksid vast praegugi teada, et kuidas selle Giovanni Sposatoga oli, et kas ka tegelikult oli relvaga vehkimine või oli lavastatud värk?
Tead, seal oli selline asi, et asi läks üle piiri. Et ma olin siis noor ja loll, mul ei olnud sellist kultuurilist tausta, teadmised olid kehvad ja tegemist oli sitsiillasega... Ta oli kuumavereline ja ma natukene norisin teda labaselt ja sain päris tugeva võmmu jalaga kuklasse, jalg käis tal väga kõrgele. See relv oli päris ja nuga oli päris. Seal läks asi ikka tõsiseks.
Veel oli väga põnev käia külas Heimar Lengil Anu Saagimiga ja Rein Langil.

Milline oleks sinu suvesõnum rahvale?
Suvesõnum on see, et tervitage üksteist, olge rõõmsad. Kui keegi kogemata varba peale astub, et siis lihtsalt naeratage ja astuge tagasi. Sellepärast, et kui tagasi ei astu, siis lähete tülli.

Poliitikasse ei kavatse minna, 3. märtsil 2019. aastal on Riigikogu valimised?
Ei kavatse. Kavatsen küll, ainult nii palju, et annan oma hääle ja rohkem ma ei sekku sellesse.

Sinusugust oleks Riigikogusse vaja, et võtaksid lihtrahva ja näitlejate poolt sõna?
No jah, aga mul pole sellist piisavalt head närvi, mida peaks ühel poliitikul olema.

Et pigem olla näitleja oma liistude juures nagu Anne Veski ütles, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde?
Ei noh, see on õige. See päris õige ei ole, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde, sellepärast, et see ei ole mingi professionaalne ala – poliitika.
Ja seal oleks ikkagi parem, kui seal oleks igalt elualalt kodanikke esindatud. See on igaühe asi seda riiki hoida. See ei ole päris õige, et igaüks olgu oma liistude juures. Lihtsalt see on inimtüübis kinni. Mina olen liiga aeglane selle jaoks. Mina olen selline uimerdaja.

Mida sa arvad meie presidendist Kersti Kaljulaidist ja peaminister Jüri Ratasest?
Ma jään praegu vastuse võlgu.

Kas see on normaalne, et presidendi-valimistel tehti sellist tsirkust, et Riigikogust läks valimine valijakogusse ja siis uuesti Riigikogusse tagasi ning siis pandi ainsa kandidaadina välja Kersti Kaljulaid ja see valiti siis üksmeelselt ära?
See oli natukene naljakas, piinlik. Aga loodame, et see seadus tehakse paremaks, et enam ei juhtuks niisugust asja.

Vaadatud 999 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi