José Figueroa Garcia tervendamise meistriklass avab esoteerilisi saladusi

11.03.2019 21:15
Monika Kuzmina
Kommentaarid
0
Foto:

Hispaania päritolu esoteerika ja iidsete traditsioonide õpetaja José D. Figueroa Garcia, kes on õpetanud nii Ameerikas, Aafrikas, Aasias, Skandinaavias kui mitmel pool Euroopas, viimasel ajal peamiselt Soomes ja Eestis, alustab 22. märtsil Eestis kursust „Intuitsioon, empaatia ja teadlikkus - tervenduse meistriklass.“ Intervjuus räägib ta sellest, kuidas on kulgenud tema spirituaalne teekond.

Olete töötanud Londonis ajakirjanikuna ning juhtinud Ameerika firmat Londonis, kuid juba aastaid tagasi jätnud palgatöö ning pühendunud teiste aitamisele. Kuidas te oma kutsumuse leidsite?
Kasvasin üles ühes majas, kus oli palju raamatuid. Mu isa oli väga huvitatud filosoofiast, religioonist, antropoloogiast ja ajaloost. Ta oli spirituaalne mees, kellel ei olnud kindlat spirituaalset teed, aga ta oli väga avatud. Kui olin neljateistkümnene, kohtusin väga targa mehega, kes oli meie koolis õpetaja. Ta oli ida- ja läänereligioonide ekspert, doktorikraadiga
Hiina, Araabia, Hindu ja Euroopia alkeemias. Ta oli ka suurmeister mitmes esoteerilises ordus. Ta nägi inimeste aurasid, oli selgeltnägija. Ta õpetas meid kolm aastat, kasutades keele ja kirjanduse õppeks spirituaalseid, New Age'i tekste. Ja tegi meile isegi selgeltnägemiskatseid. Ta nägi meie mõtteid. Aga mis tunne on, kui keegi sulle ütleb, mida sa viis minutit tagasi mõtlesid, eriti kui see ütleja on sinu õpetaja koolis? Ta oli suurkuju, kes avardas minu meeli. Ja see oli alles algus.

Mida te selle kolme aasta jooksul temalt õppisite?
Ta rääkis meile budismist, hinduismist, auradest, tšakratest. Teismelisele oli see väga ebatavaline, see muutis mind väga-väga palju. Kui ma astusin keskkooli, juhtus mul korvpalli mängides tõsine õnnetus, pahkluuvigastus. See oli mul juba kolmas kord sama jalga vigastada ning ees ootas operatsioon. Nii-öelda juhuslikult tuli mulle appi üks teine õpetaja, kes oli tervendaja, mu parima sõbra naaber.
Tema maja oli holistiline keskus. See mees pani oma käed minu peale ja tegi mind täiesti terveks, arstide ja ema-isa üllatuseks ma ei pidanudki operatsioonile minema. Sellel oli minu jaoks suur mõju, sest kuni selle hetkeni oli spirituaalsus olnud minu jaoks teooria, nüüd äkki sai sellest midagi väga praktilist. See oli väga suur šokk.
See mees oli ka professionaalne astroloog. Ta arvas, et ka minul on võimed ja tahtis mu sünnikaarti näha. Ta vaatas seda ja küsis, kas ma tahaksin õppida. Olin nõus, aga muretsesin, sest mul polnud selleks raha. Ära muretse, teised inimesed maksavad, ütles ta. Ja järgmised kolm aastat ta õpetas mind.
Õppisin Silva meetodit, ka üht-teist NASA varamust, mida nad õpetavad astronautidele − kuidas kontrollida oma meelt, kuidas ennast hüpnotiseerida ja muuta tahtega oma ajulaineid. Lisaks paljusid erinevaid asju, näiteks tervendust ja astroloogiat. Erinevate energiatega tegeledes tekkis väga keerulisi olukordi ja kord nägin ma poltergeisti. Küsimus ei ole selles, kas ma usun seda, aga ma olen seda näinud.See õpetas mulle palju mõistmise tähtsusest, et miks sa pead tegema teatud asju. Need energiad on väga tõsine asi.

Paljud inimesed sisenevad sellesse maailma, kuna see on põnev ja huvitav.
Neil on uudishimu, aga nad tegelikult ei mõista seda. Mingil hetkel läksin oma esimese õpetaja juurde ja rääkisin talle, mida ma kogesin. Sain aru, et ta teab palju rohkem kui mu teine õpetaja. Selleks ajaks olin ma kaheksateist ja ta ütles mulle: võib-olla on sinu jaoks käes aeg sellega  mitte tegeleda − mine ela normaalset elu. Lõpeta oma õpingud ja saa meheks. Sa pead täiskasvanuks saama, enne kui lähed nendesse teemadesse sügavale. See oli väga hea nõu ja ma järgisin seda. Palju aastaid ma ei tegelenud nende praktikatega, lihtsalt lugesin, sest mul oli väga suur uudishimu spirituaalsete teemade suhtes. Juba väga noores vanuses olin kogenud palju ja see andis tugeva tausta.

Läksite tööle ja elasite normaalset elu?
Olin mitu aastat uuriv ajakirjanik Jaapani televisioonis Londonis ja tegin koostööd BBCga ja Hispaania televisiooniga. Spirituaalsus oli mu hobi ja eraelu. Hoidsin ühendust oma esimese õpetajaga ning ka teise õpetajaga, aga ma ei praktiseerinud. Lihtsalt jätkasin lugemist ja mediteerimist.
Olin juba kolmekümnendate alguses, töötasin selleks ajaks tippjuhina Ameerika firmas, kui otsustasin minna palverännakule − kaheksasada kilomeetrit. See andis mulle palju sisemisi taipamisi. Pärast seda palverännakut otsustasin aja maha võtta. Tulin töölt ära ja veetsin aega mediteerides ja mõtiskledes. Siis mingil hetkel tuli tervendamine mu ellu tagasi, täpsemalt intuitiivse reiki kujul. Mu õpetaja oli intuitiivse reiki ekspert ja ta oli õppinud paljudelt õpetajatelt üle maailma, nii et ta mõistis teemat sügavuti. Mul oli suurepärane õpetaja, kes oli meister erinevates liinides. Ma olengi enamasti oma ellu tõmmanud väga häid õpetajaid, mul on väga vedanud.
Peale Jaapani reisi sai minust kaheksa reiki liini õpetaja. Minule sai väga selgeks, et mu tee oli ühendada ja uurida iidseid traditsioone, mis on seotud reiki ja tervenduse, metafüüsika ja reaalsuse saladustega. Seetõttu ma jätkasingi õpinguid oma esimese õpetajaga, kes hakkas mulle ametlikult õpetama iidseid lääne salajasi traditsioone, samal ajal sain ka õpetust mitmetelt ida õpetajatelt ja lamadelt. Selle tulemusel õpetan praegu tervenduse kursust „Intuitsioon, empaatia ja teadlikkus“, mis on sündinud 30 aasta pikkusest pühendumisest tervendamisele ja iidsetele traditsioonidele.
Väga kiiresti hakkasid minu juurde tulema inimesed tervendust saama. Alguses olid mul teised plaanid, tahtsin oma äri luua. Ühel päeval aga sain aru, et üks suur ring on sulgunud, just see on minu kirg ja ma armastan seda.

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 502 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi