Juhtkiri: Algul võitleme ja siis vaatame, et täitsa ilus

01.12.2019 20:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
1
Foto:

Kuulus Tallinna sadamapiirkonna arendus Reidi tee, mille vastu enda väitel rohelise mõtlemisega inimesed visalt võitlesid, on nüüd avatud.

See ei ole üksnes uue tänava ehitamine, mida mööda laevadelt tulevad või sinna suunduvad suured veokid sõidavad, selmet sõita läbi Kadrioru.
Kogu piirkond on tundmatuseni muutunud ja tõesti ilus. Senise laokile jäetud nõukogude aega meenutava tühermaa asemel on tänav, rannapromenaad ja kergliiklusteed.
Reidi tee on kõigest veidi alla kahe kilomeetri pikk, aga kokku ehitati ja rekonstrueeriti ligi 14 kilomeetrit teelõike ning 10,5 kilomeetrit kergliiklusteid ja jalgteid. Mere arvelt tuli juurde 7500 ruutmeetrit maad.
Kogu see ilu maksis ligi 43 miljonit eurot.
Mäletate veel, kuidas võideldi Haabersti ritmiku kahetasandiliseks ehitamise vastu ja kuidas end rohelise mõtlemisega inimesteks pidajad nädal aega vana paju otsas elasid? Päris inetuid sõnu öeldi. Nüüd on meil hästi toimiv uus ristmik.
Mäletate veel, kuidas võideldi Solarise keskuse rajamise vastu ja kinnitati, kui ilus on vana poliitharidusmaja, mille asemele planeeriti Solaris. Nüüd on meil hästi toimiv keskus poodide, kinode ja kontserdipaikadega.
Huvitav, et keegi ei protesteeri Solarise keskuse ja kaubamaja vahele jääva kogu kvartali lammutamise ja uueks ehitamise vastu. Kas see kvartal ei tundugi liiga ilus, et uue vastu olla?Vaadatud 505 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Peet

Kui see Rail Baltica ükskord valmis saab, on ka kindlasti kõik rahul ja uhked.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi