Juhtkiri: Au ja kuulsus Balti partorgidele!

07.11.2021 22:10
Reet Kudu
Kommentaarid
10
Foto:

Millest on alanud eestlaste ebaviisakus ja tigedus? See algas juba murranguajal, kui auväärsed nõukogude rahvakirjanikud keeldusid Tallinna kirjanike majas Moskva dissidentliku intelligentsiga vestlemast vene keeles.

Ja et nad ise sama hästi inglise keelt ei osanud kui moskvalased, siis lahkusid eesti kultuuri imetlejad alandatutena, sest dialoog jäi pidamata ja venelased olid sunnitud kuulama eestikeelset juttu, millest nad aru ei saanud.
Leedus anti kõigile kodakondsus ja siin oldi varem arukamad ja viisakamad. Aga kõik olevat muutunud sellest ajast peale, kui presidendiks sai Moskva parteikooli lõpetanud võimukas super-partorg. Eestis on selline EKRE auliige Arnold Rüütel.
Balti partorgid alustasid murranguajal kibekähku nende ausate ja arukate inimeste tagakiusamist, kes nägid vene keeles head suhtlemisvõimalust - ka kolme Balti riigi paremaks sidumiseks. Tänaseks noored enam vene keelest aru ei saa, sest vene keel muudeti pahaks – kohaliku rahvusnomenklatuura asemel.
Leedus oli, jah, varem teisiti, aga sel sügisel oli Klaipedas isegi balletietenduse kavaleht ainult leedu keeles, ka inglist mitte, kuigi suurepärase koreograafia tegi just nimelt võõramaalane Sloveeniast – Edward Clug.
Igal juhul on Leedumaa tänu oma eelmisele super-partorgist valitsejannale jõudnud Eestile ja Lätile ebaviisakas ja jaburas keelesõjas järele. Au ja kuulsus Balti partorgidele! SLAVA KPSS!Vaadatud 658 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
jop tvoju mat!

hui v zopu!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi