Juhtkiri: Avalikus siseruumis kannab viisakas inimene maski

14.02.2021 22:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
10
Foto:

Töötan raamatukogus ja, nagu küllap enamik teenindus­alal töötajaid, saame ka meie kolleegidega maid jagada külastajatega, kes otsustavad marssida sisse, ilma et oleks nina ja suu ära katnud.Oleme palunud viisakalt kanda maski või katta nina-suu salliga, sest sellised on hetkel meie asutuse reeglid.


Enamik lugejaid sellega arvestab, kuid kahjuks satub meile igapäevaselt ka neid, kes seda reeglit korduvalt ja meelega eiravad. Nendega toime tulla on raske. Küllap on see nii ka teistes teenindusasutustes - mida sa siis kliendiga teed? Tema väidab, et tal on õigus, põhi­seaduses pole maskide kohta kirjutatud, keegi ei saavat kandmist nõuda. Nagu keegi paluks seda naljaviluks kanda!
Teine oluline asi on see, et viibides ameti- või riigi­asutuses, tuleks austada ka selle reegleid, mitte lihtsalt ajada oma joru ja mõelda välja põhjuseid, miks ei ole maski võimalik kanda: “Lähen kohe üritusele ja värvisin just huuled ära!”, “Mul hakkavad huuled maskiga kuivama!” jne. Huvitav on ka “See on minu valik!” Ei, kallis lugeja, kui sa viibid asutuses, kus nõutakse maski kandmist, siis on sul kaks võimalust: arvestada selle reegliga või asutuse teenuseid mitte kasutada. Või kasutada kontaktivaba teeninduse varianti.Maskikandmine on praegusel ajal ka lihtsalt teiste suhtes viisakas. Kui sisened asutusse, on igati loomulik see endale ette panna. Keegi ei tee reegleid kiusamise jaoks!Vaadatud 478 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Suletud anumate saladus

Kinnises ruumis kannavad inimesed puhvaikat.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi