Juhtkiri: Eelarves auk? Müüme Saaremaa Trumpile

25.08.2019 21:10
Toomas Leito
Kommentaarid
3
Foto:

Donald Trump on Ameerika Ühendriikide president. Ta on ärimees, sõumees. Eelmisel nädalal jahmatas Trump maailma teatega, et arutas oma nõunikega Taanilt Gröönimaa ostmist.

See olevat strateegiline eesmärk. Iseenesest pole siin midagi uut, juba USA president Harry Truman tahtis pärast Teist maailmasõda 100 miljoni dollari eest seda maailma suurimat saart ära osta, kuid taanlased ei võtnud vedu. Ka maade kokkuostmine jänkide poolt pole uus asi. Juba 1803. aastal müüs Napoleon vaid 15 miljoni dollari eest Loisiana, mis oli tohutu maa-ala (2,1 milj ruutkilomeetrit). 1854. aastal osteti Hispaanialt New Mexico. Sama sajandi lõpul müüs Venemaa jänkidele Alaska taskuraha eest (7 milj dollarit). Venelased krigistavad siiani tsaari otsuse peale hambaid. Isepäised taanlased reageerisid Gröönimaa maha parseldamise peale valuliselt, nimetades seda hulluks ideeks.
Eesti eelarves haigutab auk. Minu arust oleks hea äriidee müüa ameeriklaste Saaremaa. Saar on küll väiksem, jääta, kuid see eest on metsa rohkem, rääkimata tigudest. Jänkid saaksid sinna rajada sõjaväebaasi. Sõrve Säär on pikk, sinna saaks strateegilistele pommitajatele ehitada pika lennuraja. Või püsti panna Euroopa suurima Disneylandi. Rahandusminister on suur Trumpi imetleja. Tehingu vormistamine oleks käkitegu.Vaadatud 511 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
wabariiklane

Kunagi tahtis EW rentida üht Argentiina saart, kus soovijad saaksid oma puhkust veeta.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi