Juhtkiri: Eesti eurolaulud lähevad üha paremaks

11.03.2018 14:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
2
Foto:

Eurovisiooni esindaja valimisel olidpaljud juba ette kindlad, et võidab kaunihäälse Elina Nechayeva laul "La Forza". Nii läkski ning polnud ka sugugi ime, sest tegu oli ilmselgelt tugevaima kandidaadiga, kelle üle võib vaid uhkust tunda.

Eesti eurolaulud on aasta-aastalt paremaks läinud ning selliseid, kelle pärast lausa piinlikkust tunda, pole juba õige ammu sinna saadetud.
Mäletan siiani jubedusega 2008. aastat, kui Eestit esindas "Leto Svet". Vaat´ see oli nii piinlik, et valus kuulata ja veel valusam vaadata. Mida need inimesed mõtlesid, kes selle loo sinna valisid?
Piinlikuvõitu on ka see, kui - kas või enam-vähem tugevagi loo puhul –, kinnitab esineja enne võistlusele minekut, et nüüd minnakse võitma ning kui poolfinaalistki edasi ei pääse, hakatakse süüdistama küll ühte, küll teist ning lõppeks lajatatakse veel, et kõik oli poliitiline kokkumäng ning et Euroopas lihtsalt ei mõisteta eesti suurepärast muusikat. Ka kaotada tuleb osata väärikalt. Võitu ei maksa ületähtsustada, sest kuidas see ütlemine oligi: tähtis pole võit, vaid osavõtt! Ja kui osaletakse tõesti hea lauluga, siis polegi ju tegelikult enam vahet, kui kõrge koht sealt võistluselt tuleb. Tähtis on, et oma riigi osaluse üle võib tunda uhkust, kõik on tehtud selleks, et läheks hästi – no ja kui on hääletajate maitse teistsugune, mis siis ikka.
Igal juhul edu Elinale maikuus! Kaasa elada tasub kohe kindlasti.Vaadatud 506 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Laul

Mõned välismaalased juba küsivad, et miks Eesti ei esinda Eurovisiooni eestikeelse lauluga. Ja mõni küsis, et mis värk teil selle Itaaliaga on. Eelmine aasta lauldi Veronast ja sel aastal jälle itaaliakeelne laul.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi