Juhtkiri: Eestlased on eurousku, kuid mööndustega

02.06.2019 12:05
Toomas Leito
Kommentaarid
2
Foto:

Käisin eurovalimistel pool tundi enne valimisjaoskonna sulgemist. Sadas kõvasti. Hulk inimesi sagis laudade ümber. Mina valisin Indrek Tarandi.

Kahju, et tal jäi mandaadist puudu vaid mõnikümmend häält. Mees jagab euroasju ning on mõnusalt mahlaka ütlemisega. Põrumine on poliitikute leib. Kui oled asine tegija, ei loe see midagi. Kindlasti oli Taavi Rõivase põrumine valusam. Mina ei teeks temale panuseid.
Seekord on Europarlamendi koosseis kirjum. Rohelisi ja äärmuskonservatiive tuli juurde. Populistid parlamenti üle ei mehitanud. Peavoolu parteid said mööda näppe. Arvan, et antud koosseis hakkab rohkem arvestama väikeriikide huve. Kõik kritiseerivad Euroopa Liitu, kuid laiali minna ka ei taha. Ühistegevusest on liikmesriikide jõukus kasvanud. Ja peamine – seda ei panda justkui tähelegi – 74 aastat pole Euroopas suurt sõda olnud.
Eestlased on eurousku, kuid mööndustega: ühendusest ei tohi teha liitriiki, ka väikeriikide kultuuri ja keelt tuleb säilitada ning edendada, migratsioonipumba tuurid tuleb maha keerata. Mammona ei too õnne õuele.
Veel üks mööndus: ligi kaks kolmandikku valijaid ei käinud hääletamas. Mida arvab vaikiv enamus? Valimisdebatid olid elavamad kui neli aastat tagasi. Kandidaadid olid nähtavamad. Ometi ei süstinud see kõigisse valimistahet.Vaadatud 405 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
sda

No Tarandi kuvand on maas mis maas

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi