Juhtkiri: Eestlasele on väike rehepaplus mokkamööda, suur – mitte

05.02.2017 19:10
Toomas Leito
Kommentaarid
5
Foto:

Kui on võimalik Lätist odavat viina ja õlut kokku kahmata, siis on meite mehed kõvad tegijad ja teenivad sadu eurosid.

Kui aga pakutakse kandikul sajandi projekti, Rail Balticut miljardite eurode väärtuses võõra raha eest, siis on protestijaid iga nurga peal. Klassikaline näide on Estonia teatri ehitamata jätmine hõlmikpuu pärast. Reidi tee jääb ka ehitamata, kui Tallinna linnaisad ei näita kindlat kätt. Kunstiakadeemia uus hoone jäigi selle õigesse kohta ehitamata, sest ühele kõrvalmaja elanikule see ei meeldinud, pidavat tema päikesevalguse ära võtma.
Mina kohe üldse ei saa aru neist protestijatest, kes sellele projektile vastu töötavad. Need ei ole ainult rumalad inimesed tänavalt, vaid selle kisakooriga on liitunud palju tarku ja soliidseid inimesi. Argumendid? Pole piisavalt arutatud. On ikka küll. Ka trassi on seetõttu mitu korda muudetud. Pole korralikku tasuvusuurimust. On ikka küll. Pikas perspektiivis tasub see kiirraudtee ära. Täpseid arve ei tea täna keegi ja ei saagi teada.
Suure projekti puhul on ikka vahetuid kannataid – kelle mets või põld läheb hukka, kelle aia taga hakkab superrong mürisema. Otsesed kahjud makstakse kõik inimestele ilusti välja.
Mis peamine: 80% raudtee maksumusest kannab Euroopa Liit. Sajandi rehepaplus! Rääkimata sellest, et tuhanded eestlased ja väikefirmad saavad tasuvat tööd. See elavdab meie majandust rohkem kui miski muu ettevõtmine.Vaadatud 783 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Veel

Otsesed kahjud tasutakse inimestele. Ma ei usu. Meie piiri rajamisega maksti inimestele välja maa eest sandi kopikad.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi