Juhtkiri: Erakondade reitingud on lämmatanud telesaadete reitingud

07.10.2018 22:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
0
Foto:

1.jaanuaril 2003 võttis uuringufirma Emor kasutusele telesaadete vaadatavuse mõõtmiseks telemõõdikute süsteemi. Varem uuriti vaadatavust nii, et inimesed panid päevikusse kirja, mis saateid ja mis ajal nad vaatasid.

Muudatus oli revolutsiooniline, sest uuringufirma valitud kodudesse, mis moodustasid mudeli Eesti elanikkonnast, pandi reaalsed aparaadid, mis edastasid infot, mida telekast vaadati. Selgus, et inimesed vaatavad palju rohkem meelelahutust kui nad varem päevikusse kirja olid pannud. Aga see on loomulik, et inimene tahab end targemana näidata.
Igal teisipäeval Emori edastatavad telereitingud olid meedia jaoks üks lemmikteemasid.Enam kui kümme aastat.
Aga enam ei ole.
Poliitikute reitingud on juba mitu aastat palju tähtsamad kui telesaadete reitingud. Erakondade populaarsust uurivad Kantar Emor ja Turu-uuringute AS. Tulemustest jätkub juttu kauemaks.
Kahju on sellest, et see reitingumaania mõjutab juba väga ka poliitikuid ja seda, kuidas Eesti riiki juhitakse ja arendatakse. Tähtsamad ja riigile olulisemad otsused jäävad ju tagaplaanile, kui kogu aeg peab reitingut jälgima. Samas, kui ajakirjaniku intervjuu poliitikuga algab alati reitingust, siis vähemalt ajakirjanikud ei tohiks küll süüdistada poliitikuid, et need muudkui reitinguid jälgivad.Vaadatud 559 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi