Juhtkiri: Erinev on ikka nii halb ja imelik...

14.04.2019 21:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
4
Foto:

Mõne aja eest lugesin internetifoorumist imestavat postitust teemal “Kuidas ja miks küll mõned inimesed peavad oma koeral sünnipäeva”. Ja imestasin siis omakorda - mis see teiste asi peaks olema?

Võib-olla ma lihtsalt hoolin oma koerast samavõrd kui teistest pereliikmetest, võib-olla valmistab mulle rõõmu, et saan koerale sünnipäeva puhul mõnda eriti head maiust pakkuda? Inimesel võib mis tahes põhjus olla. Kelle asi on seda arvustada?
Selle koeralooga seoses olen mõelnud ka muudele asjadele, mis momendil päevakorras on olnud - näiteks loodav valitsus, poliitikute lubadused ja muidugi ka ähvardused. Kohati kisuvad vaidlused lausa jaburaks ja näib, et lagedale tulla absurdsustega teadlikult - selleks, et vaid pildil püsida. Siiski teeb mind nukraks kommentaaride lugemine. Eelkõige kooseluseaduse ja selle võimaliku tühistamise teemade all. Inimesed on kurjad, sõimavad ja ropendavad, homoseksuaalid on nende sõnutsi haiged, väärakad ja perverdid... - ei tea, mis kõik veel. See võtab nõutuks. Jälle kerkib küsimus - kelle asi see on, kas Jüri elab koos Mariga või hoopis teise Jüriga? Mul on täiesti ükskõik, kas mu naabriteks on klassikaline perekond või homoseksuaalid, või elab seal hoopis näiteks üksik vanainimene. Samamoodi ei huvita mind vähimalgi määral, kas nende kahe Jüri või kahe Mari kooselu on ametlikult registreeritud või mitte. Igaüks elab omaenda elu. Milleks ennast teiste asjadesse toppida ja endast erinevaid sõimata - sellest ei hakka ma vist küll kunagi aru saama.Vaadatud 526 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

kui mõni homo su lapsele taha keerab,kas siis ka suudad nii tolerantne olla,ajakirjanikutsura?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi