Juhtkiri: Eriolukord on jaganud inimesed kaheks

29.03.2020 20:10
Birgit Padur
Kommentaarid
5
Foto:

Need, kes võtavad asja tõsiselt ning käituvad vastavalt ja need, kes ikka veel ei saa olukorra raskusest aru. Kas selleks läheb tõesti vaja rohkem surmajuhtumeid ja ei piisa juba teistes riikides toimuvast?

Mitmed riigid on inimestele kehtestanud rangeid piiranguid. Suurbritannia valitsuse juhistes öeldakse, et inimesed tohivad kodust lahkuda ainult neljal põhjusel. Serbias on linnapiirkonnas üle 65 aastastel ja maapiirkondades üle 70 aastastel inimestel keelatud kodust lahkuda. Itaalias on asi veel karmim, seal peab täitma paberi, mille alusel ­alles tekib õigus välja minna.
Ka Eesti võiks veel mõned punktid üle vaadata. Kuigi tellisin ise eelmine nädal oma toidukraami Coopi väljastuskasti, olin sunnitud nädalavahetusel ühe poetiiru siiski tegema. Pea 90aastasele vanaemale oli vaja ühtteist viia. Poes oli neid, kes katsusid teistest distantsi hoida ja neid, kes tikkusid ebavajalikult lähedale. Näiteks munaletis valis üks paarike sobivat toodet. Mina jäin nii 1,5 m eemale ootama. Samal ajal astus aga üks noormees ka omale mune valima ja alles siis kui ta mind nägi, sai aru, et oli paarile liiga lähedal.
Osades riikides on vanemate ja immuunpuudulike inimeste olukorda rohkem leevendatud. On loodud konkreetsed kellaajad, mil lastakse toidupoodi ainult neid. Kohtades, kus nõnda nimetatud hullunud covidioodi (inglise keelne termin) on poed tühjaks ostnud, on kaupluse töötajad riskigrupi jaoks eraldi vajalike asju kõrvale pannud.

Vaadatud 1078 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
antvärk

ellu jäävad käsitöölised

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi