Juhtkiri: Halvem tulevik ja ebaõiglane riik kõigile!

04.11.2018 21:10
Einar Ellermaa
Kommentaarid
3
Foto:

Et sõnum jõuaks adressaadini ja avaldaks ka mõju, peab see olema lühike, meeldejääv ja teistest eristuv. Reformierakonna valimisloosung „Parem tulevik!“, Eesti Keskerakonna loosung „Õiglane riik kõigile!“, Isamaa loosung „Isamaa on igavene!“ ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna loosung „Eesti eest!“ on lühikesed ja võib-olla jäävad isegi meelde, aga eristumise ja omapäraga need silma ei paista.

Tegelikult on need nagu toreda ja tubli õpilase laused, aga sisutühjad ja täiesti enesestmõistetavad, nagu parempoolne liiklus, toit toidupoes, aknad ja uksed või asfalteeritud tänavad. Keegi ei soovi ju elu halvemaks teha. Viimase väite ilmestamiseks paningi pealkirjaks vastupidised väited, mis kõlavad ju täiesti kurioosselt.
Loomulikult on loosungid ainult üks paljudest tõmbenumbritest enne valimisi, kuigi neid eksponeeritakse koos nägudega palju. Samas ei tohiks ainult poliitikuid süüdistada hüüdlausete keeles rääkimises, sest sõnumid on lühikesed siis, kui tarbija tahab lühikesi sõnumeid. Kas keegi tunneb valijaid, kes erakondade progamme loevad?
Sageli saavad otsustavaks ikka kandidaadi senised teod ja sõnad, mingi teda ümbritsev X-faktor ja erakondade puhul seniste tegevuste ja sõnumite kogum. Aga nende valimisloosungite kohta peab küll ütlema, et need on tõesti igavad. „Üpris vagane lugu,“ ütleks kuulus literaat Salomon Vesipruul Eduard Bornhöhe jutustusest „Kuulsuse narrid“.Vaadatud 738 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
jevrosajuz

Mis ENSV? Fcuk! Slava Kolhoz Evrosajuz!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi