Juhtkiri: Heteromehed jooksevad Rootsi

01.11.2020 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
2
Foto:

Ajakirjanikel ja poliitikutel on sageli üks ühine viga – tööd tuleb teha puhtaid riideid kandes ja toas laua taga.

Aga ega siis elu sinna kätte tule! Ajakirjaniku palk on väiksem, tema peab vahepeal ehk mujal ka käima, poliitik tunneb end Toompeal niigi hästi. Aga metsast ja metsamehe pilguga vaadates on Eesti elu hoopis ­teistsugune. Abielu­referendum? Mida kuradit! Saaks töö eest normaalset raha! Ja saaks Eesti metsad ­paremasse korda.
Lageraie on kõige odavam. Harvesterid ja forvarderid peale ja mets maha. Hektari­tasu kuludesse, tihumeetri hind tuludesse.
Hooldusraiete tegemine nõuaks rohkem tööd ja inimesi, kes seda tööd tunnevad. Neidsamu, kes teevad praegu sama tööd põhjamaades. Ehk otse öeldes – jooksevad Soome(s) ja Rootsi(s), et teha seal sae ja võsalõikuriga töid, millest Eesti metsad tunnevad kõige enam puudust.
Eestis neelab metsameeste palga riigihangete mitme­kihiline süsteem, kus töömees saab palga allhankija allhankijalt, vahepealsed aga kühveldavad raha taskusse.
Lisaks on ka metsanduses tihti rikkamad ja sõnakamad mehed, kes kannavad ülikonda, mitte tunkesid. Need, kes tegeliku töö ära teevad, meenuvad otsustajatele harva – näiteks enne valimisi. Aga vaja on neil mitte seda, et naabrimehe eraelu piirataks, vaid normaalset palka. Ühiskondlik lugupidamine töötava inimese suhtes on ka teretulnud.Vaadatud 906 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
rer

Pole midag küll kõik paika loksub need kes uksehoidjad ja sveitserid uksel külastajalt raha nöörisid kummardavad nüüd ise maani et tule ja astu sisse. Midagi nad ise teha ei oska .peale raha lunimise

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi