Juhtkiri: Homovärgist õhutrammini

10.10.2021 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
6
Foto:

Valimistele eelnev aeg on imeline! Otsekui jõulud hakkaks tulema, sest kõikjalt kostub igasuguseid häid ja paremaid lubadusi.

Väikese üldistusena võiks välja tuua, et mida vähem on reaalse omavalitsuse juhtimisega praktiliselt kokku puututud, seda lennukamad on lubadused. Need, kes igapäevaselt eelarveridu venitavad, planeeringutega tegelevad ning projektide nõuetele vastavust valvavad, on lubadustega pisut vaoshoitumad.
Eesti200 lubab Tartus rongi maa alla viia. Metroo Emajõe Ateenas? Ja veel lähema nelja aasta jooksul, ilma et see seni ühelgi planeeringul kajastatud oleks? Kui suurprojektidest raha üle jääb, võiks äkki Sõpruse silla ka korda teha!
Sotsid seevastu lubavad Tartust teha igati homosõbraliku ala. Täpsemalt LGBTIQ sõbraliku ala. Kui just Tartus eraldi perekonnaseadust vastu ei võeta, siis siinkirjutaja arvates on üsna vähetähtis, keda keegi armastada on võtnud – inimõiguste ja turvalisuse kaitse peaks olema elementaarne nagu hammaste pesemine.
Tallinnas lubab EKRE õhu­trammi. Ikka uhkem kui ­tavaline Vanasadama tramm, mille projekt on paigas ja rahastuski praktiliselt kindel. Loogika ka – uus trammiliin hakkab siduma Tallinna olulisi logistilisi sõlmpunkte.
Tallinnast 40 km kaugusele Kosele lubab üks valimisliit seevastu tuua kiirtrammi Tallinnast. Mis siis, et pealinnas alles arutatakse, kuipalju uued trammiteed linnapiirile lähemale suudetakse viia.Vaadatud 572 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
käbi

putsi!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi