Juhtkiri: Ja mitte keegi ei vastuta!

03.02.2019 18:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
0
Foto:

Eestis on kaht liiki probleeme – ühed, millele on tüüplahendused olemas, ja teised, millele ei ole.

Esimestega on lihtne: nii kui asjale ametliku käigu annad, saab see korda. Vahel võtab kaua aega, aga korda saab.
Teisi on praktiliselt võimatu lahendada. Tulemust jahtides võib jäädagi mööda ametnikke ekslema, sest keegi ei soovi vastutada. Poliitikud samuti. Ka vastused jagunevad kaheks – ühtede jaoks on probleem liiga üldine, teiste jaoks aga liialt erandlik. Hindaja on alati spetsialiseerunud teist liiki probleemidele.
Vahel pakutakse välja kummalisi lahendusi. Näiteks soovitas Hoolekandeteenused AS juht Maarjo Mändmaa oma alluvatel osaleda naiste marsil, et juhtida tähelepanu liiga madalatele palkadele. Isegi kliendid soovitas kaasa võtta! Seejuures on klientideks vaimupuudega inimesed.
Minu arvates on asutuse liigmadal palk juhi tegemata töö. Kui riik tõesti ei võimalda oma asutuse töötajatele palka maksta, elukindlustust sõlmida vms, siis palun – võtku nende juht ise plakat ja mingu meelt avaldama! Demonstratsioonid on normaalne elu osa ning töötajad näeks, et nende juht ei põlga ühtki võimalust, et nende eest seista.
Erafirmas oleks täiesti mõeldamatu, et ülemuselt palka juurde küsides, soovitab see mul plakatiga tänavale marssima minna... Eks ma läheks ka – aga ilma plakatita ja mujale tööle.Vaadatud 1034 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi