Juhtkiri: Jaanipäevaks kõrgeks kasvas rohi

26.06.2022 23:10
Birgit Padur
Kommentaarid
3
Foto:

Sel aastal algas looduses roheline ja õitsemiseaeg hiljem, mai keskel. Õnneks on aga tänaseks rohi kasvanud piisavalt kõrgeks, et jaanipäeval ilusat aega nautida.

Paljude eestlaste jaoks on see üks olulisemad pühasid ning sel aastal on need üsna pikad ka. Koos nädalavahetusega saab lausa neli päeva jaurata.
Siinkohal on muidugi oluline, et ei mindaks liiale vägijoogiga, mis omakorda paneb inimesi tegusid tegema, mida hiljem kahetsetakse. Kiirabi, politsei ja päästeameti jaoks tähendavad jaanipühad suurt väljakutsete hulga kasvu.
Varasemate aastate andmete põhjal iseloomustavad jaaniööl saabuvaid hädaabikõnesid järgmised märksõnad: alkoholi liigtarbimine ja selle tarbimisest tulenevad terviserikked ning vägivald, lõketes ja tulekahjudest teavitamine (ka sellised, mis järelvalveta), antakse teada kahtlaselt liikuvatest sõidukitest.
Samas on positiivne see, kui palju suuremaks on läinud alkoholivabade jookide valik peolettidel ning neid nelja päeva võiks ikka nautida pere ja sõprade seltsis või teha ära koduseid toimetusi, mida vahepeal jälle kiirenendu elutempo tõttu on edasi lükatud.
Aga eks iga üks tea ise, mis teeb. Oluline on aga päikselise ilmaga see, et kui võtad, võta ikka vett vahele. Aga ära seejuures purjuspäi vette mine. Kes joob, see ei uju ja kes ujub, see ei joo!
Head jaani!Vaadatud 349 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jevgeeni Tomberg, gopnik

Tiblud on leiutanud kõik vähegi väärtusliku. Raadio, olimpiamängud, aurumasina ja vibruuturi.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi