Juhtkiri: Jaburate nimemuudatuste jätkuvas keerises

19.07.2020 23:10
Ülo Külm
Kommentaarid
3
Foto:

Alles see oli, kui põhjendamatute manööverduste tõttu sai väärikast Tallinna Tehnika­ülikoolist, endisest Tallinna Polütehnilisest Instituudist ehk TPI-st, inetu­kõlaline ja toorelt öeldes väärastunud TalTech.

Nõukogude ajal ja veel palju hiljemgi pakuti maitsvat kreemisaia, millel nimeks Moskva saiake. Ühtäkki leiti, et tootel pole sobiv nimi. Ja lupsti muudetigi nimetus kas lihtsalt kreemisaiaks või  Brüsseli saiakeseks. Sisu ja maitse muidugi ei muutunud.
Varsti ehk polegi enam Eskimo nimelist jäätist – selline nimetus, kujutage ette, olevat kellelegi solvav. Aga ehk polegi põhjust asja olemust üle tähtsustada?  Lihtsalt kaval reklaamitrikk...
Rahvusvaheliselt tuntud ja hinnatud Uncle Ben´s maitsvatelt toodetelt (etikettidelt purkidel) kavatsetakse edaspidi hallipäise musta­nahalise härrasmehe pilt ära kaotada. Huvitav, kust otsast see pilt kedagi halvustab või on rassistliku varjundiga?
 Tuleks isegi siinkohal ühe ideega välja. Tehke ära, mida ootate! Nimelt on meiegi regioonis saadaval selline bestsellerist alkohoolne jook, nagu brändi “Belõi Aist” (“Valge toonekurg”). Irooniliseks minnes – kaudselt mustanahalisi või teise nahavärviga “tahaplaanile asetav” tagurlik nimetus ju, kas pole? Et miks ikkagi “Valge toonekurg”? Tootjad, muutke nimi kähku “Tšornõi Aistiks” ehk “Mustaks toonekureks” – siis on kõik korras, poliitiliselt ja moraalselt korrektne. Või veel parem, keelake selle müük Euroopa Liidus lihtsalt ära!Vaadatud 1137 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
renaatele

Super:):):)!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi